Rukometašice Podravke Vegete su doživjele prvi poraz u ovoj sezoni i to u 4. kolu grupne faze Europske lige, a utakmica je završila rezultatom 31:22, uz rezultat poluvremena 19:11.

Tek u petoj minuti pao je prvi gol no utakmicu su bolje otvorile Norvežanke koje su se odličnom serijom u startu vrlo brzo odlijepile najprije do +3 dok su igračice Podravke u oslabljenom sastavu vrlo teško parirale brzim i moćnim domaćim igračicama. Sredinom poluvremena prednost domaće ekipe se povećavala i nastavile su dobru igru Norvežanke te već u prvom dijelu došle do velikih +9, rezultat je bio 18:9, dvije minute prije isteka prvog poluvremena. Uspjele su malo smanjiti zaostatak naše djevojke i na odmor odlaze s velikim minusom i rezultatom 19:11.

Drugo poluvrijeme Norvežanke su otvorile s dvije pogreške u napadu te su Podravkašice krenule smanjivati zaostatak, na semaforu je bilo 19:13. Dalo je to malo nade našoj ekipi jer igrale su u tim trenucima Norvežanke samo s 4 igračice zbog dva isključenja.
Uz sve probleme koji su se nagomilali od ozljede Tine Barišić pa do bolesti Ane Pandže bez kojih je trebalo odigrati ovu utakmicu, u 33. minuti je Larissa Kalaus dobila treće isključenje i crveni karton što je dodatno poremetilo rješenja u napadu, ali i obrani 
Iako su podravkašice u dva navrata pokušale smanjiti zaostatak, došle su do -6, bile u šansi za -5, Norvežanke su zasluženo i mirno privele utakmicu kraju i pobijedile rezultatom 31:22. Na kraju utakmice nagradu za igračicu utakmice dobila je naša Andrea Šimara koja je danas zabila 4 pogotka, isto koliko i Lea Franušić uz pet pogodaka naše Katarine Pandže.

Idući i jako važan susret igra se već sljedeći vikend kad će igračice Podravka Vegete na domaćem terenu snage odmjeriti s mađarskim Vacom.

Nažalost izgubile smo. Znale smo da će biti teška utakmica, puna dvorana i da će cure krenuti bolje nego u Koprivnici. Ušle smo lošije, promašile dosta zicera, ali dale smo u ovom trenutku svoj maksimum. Žao mi je što smo izgubile s ovakvom razlikom-rekla je Andrea Šimara koja je danas dobila i nagradu za igračicu utakmice.

Pobjeda Storhamara je uz sve što nas je zadesilo proteklih dana, dva tjedna se nametala logičnom. Sve je ovisilo kakvi ćemo mi biti, ali ovo odsutstvo Tine Barišić i bolest Ane Pandže uvjetovali su skraćenu rotaciju, motiviranost i želja Storhamara su uvjetovali da smo stvarno bili hendikepirani. Otvaranje je bilo korektno no promašili smo dosta zicera u napadu. Prvih deset minuta nije nam išao na ruku ni kriterij suđenja jer su naše Sara Šenvald i Larissa Kalaus dobile dva puta po dvije minute što je otežalo njihovo daljnjom igrom u obrani. Jednom dobrom igrom u napadu domaće ekipe i tim našim promašajima stvorila se velika razlika. Drugo poluvrijeme igrali smo bolje iako smo bili oslabljeni cijelo drugo poluvrijeme, a Larissa Kalaus je dobila treće isključenje i crveni karton. Koristili smo na poziciji srednjeg vanjskog Leu Franušić koja je po prvi puta igrala na ovoj poziciji. U nekoliko navrata smo se spustili na 6 pogodaka zaostatka, imali šansu i za pet, ali nismo uspjeli izdržati u tom jakom ritmu koji nam je nametnula domaća ekipa. Mislim da su zasluženo pobijedile i svatko tko prati ženski rukomet zna da je ovo bila nemoguća misija. Meni kao treneru je krivo jer smo izgubili osjetnijom razlikom. Možda smo mogli bolje, ali promašili smo nekih zicera, Katarina Pandža je igrala svih 60 minuta i došlo je tu i do nedostatka snage i koncentracije u zadnjih 10 minuta. Ne mogu zamjeriti curama, čestitam curama na borbenosti i treba iz ovog izvući pouku i okrenuti se utorku kad ćemo se krenuti pripremati za Vac. Kad smo se već doveli u situaciju da se borimo za četvrtfinale idemo to probati iskoristiti- rekao je trener Ivica Obrvan.

STORHAMAR – PODRAVKA VEGETA 31:22(19:11)
HAMAR Boligpartner Arena. Gledatelja 1434. Suci: Titouan Picard i Pierre Vauchez (Francuska). Delegat EHF-a: Petr Novak (Češka).
STORHAMAR :Nygaard (16), Raasok; Admunsen, Hogseth 2, Monne, Jakobsen, Rivas-Toft 3, Venn 2, Abdula 4, Löfqvist 3, Enger, Svele 2, Ellertsen 2, Jacobsen, Obaidli 8, Nestaker 5.TRENER Kenneth Gabrielsen.
PODRAVKA VEGETA: Tucaković (8), Bešen (3); Zadravec, Vuković 1, K. Pandža 5, Popović, Franušić 4, Đelekovčan, L. Kalaus 2, D. Kalaus Žulj 2, Šenvald 1, Vuljak, Šimara 4, Mamić 3.TRENER Ivica Obrvan.
SEDMERCI Storhamar 7(5), Podravka Vegeta 4(3).
ISKLJUČENJA Storhamar 14 min. (Svele 2+2+2, Abdula 2+2, Venn, Löfqvist), Podravka Vegeta 12 min. (L. Kalaus 2+2+2, Šenvald 2+2, D. Kalaus Žulj).
CRVENI KARTONI Svele (33 – treće isključenje), L. Kalaus (34 – treće isključenje).

Foto: R. Mihalec/ Grab The Moment Photo