Na aerodromu u OsluPeti put igrat će Podravka Vegeta protiv Larvika u Norveškoj ove subote, a do sad Koprivničanke još nisu uspjele slaviti na sjeveru kontinenta. Utakmica 2. kola Lige prvakinja Larvik – Podravka Vegeta na rasporedu je u subotu s početkom u 18,15 sati, uz prijenos na HTV 2.

Najbliže pobjedi bile su prije tri godine u skupini Lige prvakinja, kad su poražene s minimalnih 27:26.

Godinu dana ranije ova dva kluba sastala su se u polufinalu Kupa kupova, a Larvik je prošao dalje zahvaljujući jednom golu razlike. Navijači Podravke još pamte trenutak kad Anita Gaće pod očitim prekršajem ne pogađa mrežu u zadnjem napadu, a švicarski sudac, koji je tada zaključivao karijeru, pokazuje da je utakmica gotova.

No, pustimo uspomene. Slijedi zapis u suradnji www.korivnica.net i www.rl-podravka.hr .

Ukrcavanje u bus za treningRUKOMETAŠICE STIGLE U LARVIK I TRENIRALE

Rukometašice Podravke Vegete imale su rano ustajanje u petak. Već u 4,45 vozač Mirko ih je Podravkinim plavim autobusom odveo u zagrebačku Zračnu luku Pleso, odakle su Airbusom Croatia Airlinesa jutarnjim letom otputovale za Frankfurt.

S najvećeg njemačkog aerodroma potom su Lufthansinim Airbusom krenule za norveški glavni grad Oslo, gdje ih je dočekao autobus za Larvik. Dobro raspoloženi vozač malo starije dobi, s naušnicom u uhu, bio je ”raspolože’n”, u nekoliko navrata morao je dobro ”leći” na kočnicu da bi izbjegao sudar s vozilima ispred sebe.

No, Podravkina je ekspedicija na kraju ipak živa i zdrava stigla u Larvik, gdje će koprivničke rukometašice danas, u subotu, odigrati utakmicu 2. kola Lige prvakinja s akutalnim europskim prvakinjama Larvikom.

S treninga u petakOsim ekipe, stručnog stožera, direktorice Božice Palčić i tajnice Zlatice Rušak, u Norvešku su doputovali i predsjednik kluba Krunoslav Bešvir, član Uprave Ivan Pal, član Uprave i glasnogovornik Ivo Čičin-Mašansker te još dvojica novinara. Prijenos utakmice bit će na HTV 2, a uživo iz Larvika komentirat će reporter Viki Ivanović.

NOVI HOTEL, NOVA DVORANA

Podravkašice su prvi put smještene u novom gradskom hotelu Farris Bad, a prvi put će igrati u novoj dvorani, Larvik Areni, koja je izgrađena pred dvije godine. Slično kao i koprivnička gimnazijska dvorana, i Larvik Arena povezana je sa srednjom školom, najvećom u ovom dijelu Norveške, koju pohađa 1700 učenika. Dvorana na utakmicama Lige prvakinja ima 3000 sjedećih mjesta te još 1500 stojećih.

S Tor Odvar Moenom u press sobi– Mnogo će ljudi otputovati na vikend, tako da očekujemo oko 1500 posjetitelja – otkrio nam je Tor Odvar Moen, pomoćni trener Larvika, koji je prošle sezone bio glavni trener kada je Larvik u finalu Lige prvakinja svladao Itxako.

S Moenom smo vodili ugodan razgovor sjedeći pokraj pehara Lige prvakinja, uz prijenos utakmice Krim – Viborg, zajedno smo se čudili kako je Krim već nakon 10 minuta vodio 10:0, protiv Viborga koji je pred tjedan dana bio tako uvjerljiv protiv Larvika. Na kraju je završilo 31:25 za Krim koji ima 4 boda u skupini B, a poluvrijeme je bilo 16:8.
Razgovor novinara i Tor Odvara Moena pokraj peharawPodravkašice su za to vrijeme u dvorani odradile trening, još jedan je na rasporedu u subotu prije podne.

HRUPEC: BOD ILI DVA, BILA BI TO STVARNO VELIKA STVAR

– Larvik očekujemo u dobrom raspoloženju, iako smo svjesni i realni da su oni na domaćem terenu favorit protiv svih ekipa, a ne samo protiv Podravke. Oni su branitelji naslova Lige prvakinja, no to ne znači da smo se mi ovdje došli predati. Mi možemo odigrati rasterećenije, dati sve od sebe, boriti se za svaku loptu i ”poginuti” na igralištu. Spremni jesmo, i nadam se da možemo pružiti dobru partiju. Ako nam se ukaže prilika da uzmemo bod ili dva, bila bi to stvarno velika stvar – rekao nam je Neven Hrupec trener Podravke Vegete.

Što je ključno za eventualni pozitivni rezultat?

Arena Larvik očekuje oko 1500 gledatelja– Ključno bi trebalo biti da odigramo jako dobru obranu, zatim da ne razbranimo Rantalu ili Leganger te da pokušamo napraviti brzi prijenos lopte, jer oni mijenjaju obranu i napad. Ako im ne dozvolimo pozicijsku obranu, bit će nam lakše. Ni slučajno ne smijemo gubiti lopte, dakle napade moramo završavati, jer su Johansen i Riegelhuth izuzetno opasne u kontri, to u svakom slučaju trebamo zatvoriti. Treba igrati strpljivo, gol za gol, imamo svoju igru koja je dobro postavljena. Trebamo biti dobri glavom, biti dobri u realizaciji, to su čimbenici koji mogu stvoriti dobre preduvjete da imamo šanse za uspjeh. Ukoliko ćemo gubiti lopte i dozvoljavati da nas Larvik kontrira, onda sigurno neće biti dobro – zaključio je Hrupec.