Cvijić i Kamdop imale su posla jedna s drugom // Foto Ivo Čičin-MašanskerU prvoj utakmici 3. kola Regionalne lige, što se igra u Koprivnici, podgorička budućnost svladala je ljubljanski Krim Mercator s 28:24 (13:12). Do sredine drugog poluvremena utakmica je bila potpuno izjednačena, s malom prednošću na strani Budućnosti, a onda se razlika povećavala i na kraju su Crnogorke svladale ”žilave” Slovenke.

Kod Budućnosti, u vrijeme kad je igrala, središnja figura bila je najbolja svjetska igračica 2016. godine Cristina Neagu (golovi, organizacija, asistencije). Kasnije je vrlo efikasno i gotovo bez greške pogađala Katarina Bulatović (8 golova), ali je primat najbolje preuzela Marta Batinović sa 17 obrana od čega i tri sedmerca.

Krim Mercator ugodno je iznenadio i borbenošću učinio utakmicu zanimljivom. I tu je u dobrom dijelu utakmice središnja figura bila golmanica: Miša Marinček obranila je 14 lopti. Ostale su pridonijele, a najviše Jeriček i Koren.

Visok skok Neagu // Foto Ivo Čičin-MašanskerUTAKMICA 3. KOLA REGIONALNE LIGE WRHL

BUDUĆNOST – KRIM MERCATOR 24:28 (13:12)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 150. Suci: Matija Gubica i Boris Milošević (obojica Hrvatska). Delegat WRHL: Josip Posavec (Hrvatska).

BUDUĆNOST: Zečević (-), Batinović (14+3); Ujkić, Neagu 4, Jauković,1 Pletikosić, Agović, Cvijić 6, Irman 3, Premović, Bulatović 8, Pavićević 3, Ramusović 2, Achruk, Lazović, Grbić 1. TRENER: Dragan Adžić.

KRIM MERCATOR: Stefanišin (-), Marinček (14+0), Pandžić (-); Georgijev, Benko, Abina, Jeriček 6(2), Hrnčić, Bajramoska 2, Omoregie 1, Zulić 3(1), Koren 4(1), Barič 1, Kamdop 3, Amon 2, Zrimšek. TRENER: Uroš Bregar.

SEDMERCI: Budućnost 0, Krim Mercator 8(5).

ISKLJUČENJA: Budućnost 6 minuta (Cvijić 2+2, Jauković), Krim Mercator 6 minuta (Koren, Barič, Kamdop).

IGRAČICA UTAKMICE: Marta Batinović (Budućnost)Bulatović i Cvijić u borbi za loptu // Foto Ivo Čičin-Mašansker