Krim - Metalurg // Foto Ivo Čičin-MašanskerU drugoj utakmici 3. turnira Regionalne lige ljubljanski Krim Mercator nadjačao je skopski Metalurg, 32:22 (16:12). Utakmica je bila puna lijepih golova, izjednačenija u prvom poluvremenu, ali kad su u igru ušle Artsiukovich i Čečkova, onda je Krim postao ubojitiji.

Alisson Pineau // Foto Ivo Čičin-MašanskerJasno, ne smije se preskočiti udio Alisson Pineau, svojedobno prve igračice svijeta, koja je u Koprivnici odigrala prvih svojih 25 minuta u dresu Krim Mercatora. Ušla je u 23. minuti, izašla nakon 25 minuta, a osim niskih udaraca skoro pa ”ispod” golmanice, zapamćena je i akcija u 42. minuti, kada je zabila gol udarcem iza leđa. Dojmljivo su igrale brzonoge Mavsar i Koren, a Krim ima sjajnu golmanicu u Alexandri Petrukhinovoj.

Metalurgu je u drugom poluvremenu ponestalo snage, ali je igrao borbeno do kraja susreta. Golovima se istakla Dajana Jovanovska (7). Kao i u susretu s Podravkom Vegetom, za Metalurg je dosuđeno puno sedmeraca (7), za Krim ni jedan.

U 18 sati (nedjelja, 18. siječnja) u zadnjoj utakmici turnira igraju Podravka Vegeta i Krim Mercator. Bit će to zanimljiv susret, jer obje su ekipe ipak za klasu bolje od Metalurga.

Krim - Metalurg // Foto Ivo Čičin-Mašansker

UTAKMICA 3. KRUGA REGIONALNE LIGE

KRIM MERCATOR – METALURG 32:22 (16:12)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 80. Suci Dalibor Jurinović i Marko Mrvica (oba Hrvatska). Delegat WRHL-a: Vladimir Sokol (Hrvatska).

KRIM MERCATOR: Petrukhina (11+1), Stefanišin (-); Artsiukovich 3, Jurič 1, Čečkova 2, Pineau 4, Mavsar 6, Hrnčič 1, Bajramoska 5, Koren 5, Jankovič 1, Gregorc 2, Zrimšek 1. TRENERICA: Marta Bon.

METALURG: Serafimova (4+-), Antić (1+-), Durlanova (4+-); Karanfilovska, Belevska 3(2), Jovanovska 7, Nikolić, Stojkovska 1, Nikolovska 1(1), Dabevska, Livrinić 3, Sazdovska 2, Cipuševa, Ristovska 4, Petkovska 1. TRENER: Aleksandar Petrovski.

SEDMERCI: Krim Mercator 0, Metalurg 7(5).

ISKLJUČENJA: Krim Mercator 4 minute (Čečkova, Hrnčič), Metalurg 2 minute (Jovanovska).

IGRAČICA UTAKMICE: Tamara Mavsar (Krim Mercator).