S utakmice Podravka Vegeta - GEN-I Zagorje u Koprivnici, 28:27 // ArhivaPodravka Vegeta u nedjelju i utorak ide na važna gostovanja. Najprije o utorku: u Splitu je zakazana utakmica četvrtzavršnice Hrvatskog kupa, domaćin je prvoligaš Split 2010. Pobjednik ulazi u završnicu (polufinale, finale) što će se 15. i 16. svibnja igrati u Umagu. Pobjeda je važna zbog prilike za osvajanje prvoga trofeja ove sezone.

U nedjelju, u svojoj pretposljednjoj utakmici u Regionalnoj ligi, Podravka Vegeta gostuje u Trbovlju, gdje igra sa slovenskim doprvakinjama GEN-I Zagorje. Eventualna pobjeda bodovno izravnava Podravku Vegetu s Lokomotivom, pa će utakmice Krim – Lokomotiva i Podravka Vegeta – Krim odlučivati o četvrtom sudioniku Final Four-a, ne podcjenjujući ostale, nižeplasirane klubove, koji bi, teoretski, mogli pomrsiti račune gornjoj polovici klubova na tablici.

U Trbovlju vlada veliko zanimanje za utakmicu i ulaznice (po 4€, više od 30 kuna; nije puno, ali 500 ljudi = 15.000 kuna, 1000 = 30.000, solidan prihod).
Portal GEN-I Zagorja javlja da je zbog takvog zanimanja uvedena pretprodaja na dva mjesta u Trbovlju, na tržnici u dva bara, Palma i Zvezda. Pretprodaja je počela u utorak i traje do subote u 18 sati, a i na dan utakmice, u nedjelju 9. ožujka, prodavat će se sat vremena prije početka utakmice na ulazu u dvoranu Polaj. Lijepo je čuti da Podravku Vegetu slovenska publika očekuje s takvim zanimanjem. Utakmica će početi u 17 sati.

U prvoj utakmici Podravka Vegeta je u Koprivnici pobijedila s jedan razlike 28:27 (18:11), prosipano je veliko vodstvo iz prvog dijela utakmice. Neće biti lako, ali pobjeda donosi nadu da se ipak može do Final Foura.

Ako volite računati i prognozirati, u nastavku evo situacije s neodigranim utakmicama. Ima vremena, jer Final Four će se vjerojatno odigrati krajem svibnja/ početkom lipnja.

PREOSTALE UTAKMICE REGIONALNE LIGE

Danilovgrad – Metalurg, Vardar – GEN-I Zagorje, Metalurg – GEN-I Zagorje, Budućnost – GEN-I Zagorje, Metalurg – Krim, GEN-I Zagorje – Podravka Vegeta, Danilovgrad – Budućnost, Krim – Lokomotiva, Budućnost – Metalurg, Podravka Vegeta – Krim, Krim – GEN-I Zagorje, GEN-I Zagorje – Vardar, Danilovgrad – GEN-I Zagorje, Vardar – Krim. GEN-I Zagorje – Metalurg.

PO KLUBOVIMA TO IZGLEDA OVAKO

GEN-I Zagorje još 8 utakmica (Podravka Vegeta, Vardar, Metalurg doma, Vardar, Metalurg, Budućnost, Krim , Danilovgrad u gostima).

Metalurg 5                              (GEN-I Zagorje, Krim doma, Danilovgrad , Budućnost , GEN-I Zagorje u gostima).

Krim 5                                    (Lokomotiva, GEN-I Zagorje doma, Metalurg, Podravka Vegeta, Vardar u gostima).

Danilovgrad 3                        (Metalurg, Budućnost, GEN-I Zagorje doma).

Vardar 3                                 (GEN-I Zagorje, Krim doma, GEN-I Zagorje u gostima).

Budućnost 3                           (GEN-I Zagorje, Metalurg dom, Danilovgrad u gostima).

Podravka Vegeta 2                (Krim doma, GEN-I Zagorje u gostima).

Lokomotiva 1                         (Krim u gostima).

TABLICA SADA IZGLEDA OVAKO

1. Budućnost               11    8     2    1    261:216    18
2. Krim Mercator           9     7    1     1    276:182    15
3. Vardar                    11     6    1     3    290:246    15
4. Lokomotiva             13     6    1     6    303:308    13
5. Podravka Vegeta     12     4    3     5    283:334    11
6. GEN-I Zagorje           6     3    0     3   151:150      6
7. Metalurg                   9     2    0    7    233:251      4   
8. Danilovgrad             11     0    0  11    197:328      0