Krim Mercator - Podravka Vegeta 41:25 // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta u 5. kolu Regionalne lige na gostovanju u Ljubljani izgubila je od Krim Mercatora 41:25 (18:12). Bila je to posljednja utakmica obje ekipa pred nastup u Ligi prvakinja. Idućeg vikenda Podravka Vegeta gostuje kod norveških pravkinja Larvika, a Krim Mercator će ugostiti švedske prvakinje IK Sävehof.

Krim Mercator - Podravka Vegeta 41:25 // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta u Ligu prvakinja ulazi s brigama. Krim Mercator, za klasu bolji (i popunjeniji) od Koprivničanki, dubokom obranom spriječio je efikasni napad Podravke i prisilio Mrđenove igračice na potrošnju lopti. No, povremeno su dobro odigrale vanjske igračice Živković, pa Havić i Gavranić. Slaba obrana dopustila je pravu streljanu po svim trim golmanicama, koji su zajedno obranile tri lopte. Krim je imao sigurnije vratarke, a vanjska pucačka linija s inteligentnom realizatorkom i asistenticom Andreom Penezić, sjajnom levakinjom Lazović i visokom s jakim šutom Torstensson, bila je doslovice nezaustavljiva. Ako tome pridodamo veliki doprinos krila (Mavsar, Irman, Krpež i ostale) te ljubimicu publike Piedade, onda Podravka Vegeta nije imala izgleda u ovoj utakmici Regionalne lige.
Zbog ozljede u zapisniku nije bilo Čović, a bile su Vukojević, koja zbog zdravstvenih razloga nije mogla igrati, i Vidak s temperaturom, pa su sjedile na klupi.
Nadajmo se da će se u tjednu koji dolazi Podravka Vegeta pripremiti za pravi nastup u Ligi prvakinja.

Krim Mercator - Podravka Vegeta 41:25 // Foto Ivo Čičin-Mašansker5. KOLO REGIONALNE LIGE WRHL
KRIM MERCATOR – PODRAVKA VEGETA 41:25 (18:12)
LJUBLJANA – Sportska dvorana Krima na Galjevici. Gledatelja: 150 Suci: Bojan Lah i David Sok (oba Slovenija). Delegat WRHL-a: Janko Požežnik (Slovenija).
KRIM MERCATOR: Stefanišin (4), Marinček (10); Piedade 4, Mavsar 7(4), Bulatović 1, Lazovič 5, Torstensson 4, Zulić 1, Irman 5, Penezić 6, Krpež 3, Zrnec 3, Manea 2. TRENER Tone Tiselj.
PODRAVKA VEGETA: Jukić (2), Kapitanović (0), Milenković (1); Gavranić 5(1), Pongrac 3, Šenvald, Havić 4, Živković 5(1), Vukojević, Nemaškalo 3, Milanović Litre 2, Dragišić 2, Vidak, Trifunović 2, Poljak. TRENER: Goran Mrđen.
SEDMERCI: Krim Mercator 5(4), Podravka Vegeta 2(2).
ISKLJIUČENJA: Krim Mercator 2 minute (Irman), Podravka Vegeta 6 minuta (Gavranić, Živković, Milanović Litre).
IGRAČICA UTAKMICE: Andrea Penezić (Krim Mercator).