Austrija - Hrvatska // Foto HRSHrvatska ženska seniorska rukometna reprezentacija u sklopu prve faze priprema za EP u Švedskoj odigrala je danas, u subotu, uzvratnu prijateljsku utakmicu s Austrijom. Izabranice Gorana Mrđena u Grazu su minimalno poražene 26:25 (12:15). Austrija je postigla pogodak u posljednjim sekundama utakmice i revanširala se Hrvatskoj za visok poraz iz prve utakmice.

Izbornik Mrđen dao je priliku svim igračicama u uzvratnom susretu. Najefikasnija u redovima Hrvatske bila je Sonja Bašić koja je postigla šest pogodaka, a tri Ekaterina Nemaškalo. U sastavu jedino nije bilo Penezić koju je izbornik odlučio odmoriti nakon udarca kojeg je zadobila u prvoj utakmici. Priliku su dobile sve djevojke. Na kraju sreća se osmjehnula Austriji koja je pobjedonosni pogodak postigla u zadnjim sekundama utakmice.

HRVATSKA – AUSTRIJA 25:26 (15:12)

HRVATSKA: Kapitanović 2 gola, Bešen, Razum; Nemaškalo 3, Debelić, Čović 1, Mičijević 2, Krsnik 2, Milanović Litre 2, Janković, Džono 2, Marić 1, Franković 2, Bašić 6, Blažević, Vidak 1, Zadravec, P. Posavec 1, Gugić. IZBORNIK: Goran Mrđen.

AUSTRIJA: Flock, Blažek, Herrmann; Kaiser 1, Frey 5, Schindler, Bauer 2, Longvin 4, Tomasini, Stanić, Dedić1, Kovacs 1, Gerisch 1, Huber 4, Ivančok 5, Bosch 2. IZBORNIK: Herbert Müller.Austrija - Hrvatska // Foto HRS