Vesna Milanović Litre // Foto Robert ŠoštarićHrvatska ženska rukometna reprezentacija okuplja se danas, u ponedjeljak, u Zagrebu radi priprema za turnir u mađarskom Szombathelyu, koji će se igrati od petka do nedjelje uz sudjelovanje Brazila, Norveške, Hrvatske i Mađarske. Podsjetimo: Mađarska i Hrvatska domaćini su Europskog prvenstva što se igra u prosincu 2014. godine.

I dok ostale europske reprezentacije igraju kvalifikacije, one koji to ne moraju (domaćini i prvak Europe) odmjerit će snage u prijateljskim susretima.

Hrvatska će u petak igrati s Brazilom, u subotu s Norveškom, a u nedjelju s Mađarskom.

Izbornik Vladimir Canjuga pozvao je iz Podravke Vegete četiri igračice, ali na pripreme su otišle tri (Vesna Milanović Litre, Ivan Pongrac i Dina Havić), dok je Ivana Kapitnović otkazala zbog (manjih) zdravstvenih razloga. U pričuvi je Ekatarina Nemaškalo.
Reprezentacija će nastupati u sastavu: Žderić, Razum; Zebić, Pongrac, Gaće, Jakara, Ježić, V. Milanović Litre, Franković, Penezić, I. Milanović Litre, Havić, Elez, Bašić, Tatari, Horvat, Oštarjaš, Gugić.
U pričuvi su, osim Nemaškalo, Konta i Džono.