Sportska dvorana Gimnazije Fran Galović bila je poprište nove utakmice grupne faze DELO EHF Lige prvakinja za rukometašice Podravka Vegete. Nakon što je susret s rumunjskom Valceom zakazan za prošli vikend odgođen, u Koprivnicu je stigao danski Odense Håndbold. Nažalost po mnoge ljubitelje rukometa, gledateljima pristup u dvoranu ponovno nije bio dopušten, tako da je utakmica igrana pred praznim tribinama. Utakmicu je sudio ženski sudački par iz Bosne i Hercegovine, Tatjana Praštalo i Vesna Balvan, dok je delegat bio Vladimir Sokol iz Hrvatske.

Prvi napad za gošće završio je realiziranim sedmercem, dok je prvi gol za ekipu Zlatka Saračevića zabila Aneja Beganović koja se dobro snašla na crti. Nekoliko promašaja Podravkinih rukometašica Odense je kaznio brzim pogocima tako da je nakon 10 minuta sastav iz Danske imao tri gola prednosti (3-6). Podravkašice su uzvratile lijepim akcijama te su smanjile na 5-6, što je gostujućeg trenera Hansena ponukalo da pozove minutu odmora.

Velika je šteta što u dvorani nije bilo publike jer je utakmica već u prvom poluvremenu obilovala sjajnim potezima i krasnim golovima, što bi zasigurno izazvalo velike ovacije navijača. Ključan trenutak prvog poluvremena dogodio se u 25. minuti kad je Podravka na terenu ostala sa samo četiri igračice, što su Dankinje iskoristile i na odmor otišle s četiri gola prednosti, bilo je 12-16.

Odmah na ulasku u drugo poluvrijeme Carlos sjajnim udarcem smanjuje na tri razlike, no opuštanja kod Odensea nije bilo. Podosta pogrešaka i promašaja koštali su igračice Podravke dobrog rezultata. Petnaest minuta prije kraja gošće iz Danske vodile su 15-26. Lopta nikako nije htjela u gol kad su ju tamo uputile igračice Zlatka Saračevića, dok je s druge strane Odenseu gotovo svaki udarac završavao u mreži Podravka Vegete. Konačan rezultat bio je 17-33 za Odense.

Čestitke Odenseu na zasluženoj i uvjerljivoj pobjedi, kad profulamo toliko zicera, toliko šuteva, nismo imali što tražiti. Zabili smo pet golova u drugom poluvremenu i promašili sve, imali smo 10 stativa, 10 zicera, rezultat je realan – rekao je trener Saračević nakon utakmice. 

Sljedeća utakmica u rasporedu RK Podravka Vegete je ona prvenstvena koja se igra u tjednu, dok će za vikend naše rukometašice put Moskve. Tamo se u subotu igra utakmice Lige prvakinja protiv CSKA.

DELO EHF Liga prvakinja, grupna faza, 18. listopad, 16 sati

RK Podravka Vegeta – Odense Håndbold 17-33

PODRAVKA VEGETA: Ećimović (6), Dumanska (10); Zadravec, Turk 1, Beganović 3, Karlovčan, Popović, Milošević, Džono, Milosavljević 5, Mugoša, Franušić 1, Buljan 1, Bancilon, Tsakalou 1, Carlos 5. TRENER: Zlatko Saračević.

ODENSE: Reinhardt (6), Wester (9); Aambakk, Kyndboel 2, Abbingh 4(4), Johansen 1, Quintino 3, Iversen 1, Groot 5, Larsen, Hald 3, De La Cour 1, Ikehara 4, Hojlund 4, Wallen, Elver 5. TRENER: Urlik Hansen.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 1(1), Odense 4(4).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 10 min. (Milošević 2+2, Džono 2+2, Milosavljević), Odense 8 min. (Larsen 2+2, Hojlund, Quintino).

Foto: Ivan Brkić