Rukometni klub Podravka Vegeta i Vipers Kristiansand odigrali su 13. listopada 2019. utakmicu 2. kola DELO EHF Lige prvakinja. U odličnoj utakmici Podravka Vegeta pobijedila je gošće iz Norveške rezultatom 25:24.

Podravka je susret otvorila sa serijom od 5 pogodaka. Ana Debelić i Ana Turk bile su nepogrešive s krila i crte te odmah stvaraju prednost za domaću ekipu koju nisu niti jednom ispustile do kraja utakmice. Početak utakmice svakako je obilježila čvrsta obrana Podravke, ali i Jovana Risović koja već u prvih nekoliko minuta susreta upisuje nekoliko obrana. Jedan od pokazatelja koliko je Podravka bila učinkovita u obrani je svakako i to da je Vipers postigao prvi pogodak tek u devetoj minuti susreta. U drugoj polovici prvog poluvremena Podravka ostaje bez ideje u napadu dok s druge strane kod gošći zabijaju dva puta Arntzen te po jednom Aune i Tomac te dovode utakmicu u egal i rezultat 7:7.

Nakon toga redaju se prekršaji Norvežanki na igračicama Podravke te je Dejana Milosavljević nepogrešiva sa sedam metara čak tri puta u tri minute. Do kraja prvog poluvremena Podravka ponovno zabija te se u strijelce upisuju Karlovčan i Gjorgjijevska. Domaće igračice odlaze na odmor s dva gola prednosti pri rezultatu 14:12.

Drugo poluvrijeme otvara Risović s obranom u prvoj minuti . U drugoj minuti svoje prvo isključenje dobiva Lamprini Tsakalou. Baš kao i u prvome poluvremenu, Podravka Vegeta igra čvrstu obranu na koju gošće iz Kristiansanda teško nalaze odgovor. U strijelce se upisuju Dijana Mugoša i Tjaša Stanko te Podravka ponovno odlazi na plus pet.

U drugom dijelu drugog poluvremena Vipers počinje realizirati više prilika u napad u te smanjuje razliku na tri pogotka.

Kraj utakmice obilježavaju isključenja Tsakalou i Debelić te Podravka Vegeta ostaje s pet igračica na terenu i zalihom od tri gola. Norvežanke imaju napad no kapetanica Podravka Vegete Dragica Džono blokira udarac te uzima loptu. Nakon promašaja Podravke u napadu za Vipers zabijaju Aune i Arntzen te smanjuju razliku na jedan pogodak. U posljednju minutu susreta Podravka ulazi kompletna te tjera gostujuće igračice na pogrešku. Arntzen nakon isteka vremena šutira s devet metara i promašuje.

Nakon zadnjeg zvižduka sutkinja na semaforu je bilo 25:24 za Podravka Vegetu koja je upisala velika dva boda te je na domaćem terenu pobijedila jednu od najboljih ekipa Europe.

Svakako treba istaknuti da je današnja utakmica odigrana u prepunoj dvorani Gimnazije Fran Galović, gdje je domaća publika navijala od prve do posljednje minute za domaće igračice. Prije utakmice Kronikusi su razvukli transparent na kojem su pobrojili sve uspjehe kluba u njegovoj dugoj povijesti. Atmosfera u dvorani bila je “usijana” svih šezdeset minuta susreta, a nakon zadnjeg sudačkog zvižduka došlo je do eksplozije pljeska, skandiranja i poruka podrške za rukometašice Podravka Vegete.

Nakon utakmice trener Podravka Vegete Zlatko Saračević rekao je:

Moram od srca čestitati curama na fanatičnoj borbi. Ovo je bilo sat vremena transa. Svaka od njih je dala svaki atom snage u ovu utakmicu. U ove dvije utakmice u Ligi prvakinja pokazali smo svoja dva lica, a ovo je svakako ono ljepše. Mogu reći da je ovo najbolja utakmica koju je Podravka Vegeta odigrala otkako sam ja trener – kratak je bio nakon utakmice trener Saračević.

Jedna od junakinja utakmice svakako je bila u vratarka Jovana Risović.

Ja bi se prije svega zahvalila svojim suigračicama na ovako velikoj borbenosti. Ne pamtim da su odigrale ovako dobru obranu, pomagale su jedna drugoj i olakšale meni posao. Nadam se da smo na dobrome putu jer ovo je ona Podravka Vegeta koju ja znam – rekla je Risović nakon susreta s Vipersom.

 

Podravka Vegeta u utorak na domaćem terenu dočekuje Dalmatinku iz Splita, a već sljedećeg vikenda očekuje je utakmica 3. kola DELO EHF Lige prvakinja protiv FTC Rail-Cargo Hungaria u Mađarskoj.

Fotografije: Ivan Brkić

 

RK PODRAVKA VEGETA 25(14)
VIPERS KRISTIANSAND 24 (12)
KOPRIVNICA – SD Gimnazije Fran Galović. GLEDATELJA: 2500.

SUCI: Marija Ilieva i Silvana Karabeska (Sjeverna Makedonija). DELEGAT: Victor Poladenko (Rusija).

PODRAVKA VEGETA: Risović (12), Ećimović (-); Turk 3, Karlovčan 1, Popović, Jandrašić, Milošević, Džono, Milosavljević 10, Mugoša 1, Franušić, Stanko 3, Gjorgjijevska 2, Tsakalou 2, Debelić 3.
TRENER: Zlatko Saračević.

VIPERS KRISTIANSAND: Pedersen (13), Udjus (-); Arntzen 3, Refsnes 4, Aune 6, Morais, Jonassen 2, Waade 1, Sulland 3, Andenaes, Vehushela, Dahl 2, Tomac 1, Naes Andersen, Loke 2.
TRENER: Ole Gustav Gjekstad.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 7 (7), Vipers Kristiansand 3 (2).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 min. (Džono, Tsakalou, Tsakalou, Debelić), Vipers Kristiansand – (-).