Rukometašice Podravka Vegete upisale su poraz na domaćem terenu od Rostov Dona, jednog od potencijalnih kandidata za Final four ove sezone. Gošće su pobijedile 20:29, poluvrijeme je zaključeno rezultatom 10:17. Treba reći kako je Podravka Vegeta pružila snažan otpor, pokazala zajedništvo, odlično radila u obrani i napadu i u drugom dijelu poprilično dobro ispravila greške iz prvog poluvremena koje su protivnice kaznile iz polukontri i tako pobjegle na sedam razlike.

Rukometašice Podravka Vegete hrabro su krenule u utakmicu s Rostov Donom, povele su gošće 0:2 no razbranila se Dumanska u prvim minutama, a Milosavljević zabija sedmerac. Nakon toga i Lea Franušić sjajno pogađa za izjednačenje 2:2. Vodstvo Podravka Vegete donosi Ana Turk u 6. minuti susreta za 3:2. Novo minimalno vodstvo gošći u 10. minuti za 3:4. Do 13. minute vješto je Rostov iskoristio vrijeme i otišao na +3, a odmah nakon toga trener Antonio Pranjić zove minutu odmora. Na sredini prvog dijela pogađa Milosavljević za 5:8. Drži ritam odmah nakon nje i sjajno pogađa naša Lea Franušić. Slijedi odlična obrana Dumanske u 19. minuti, a nakon toga pogađa Turk i Podravka Vegeta je ponovno na samo dva pogotka zaostatka. Najraspucanija je u prvom dijelu bila definitivno Lea Franušić koja je do 20. minute čak četiri puta zatresla mrežu protivnica. U 27. minuti protivnice su ipak opravdale ulogu favorita, a i svoje prvo mjesto u skupini i odlijepile se na 5 pogodaka prednosti, a petnaest sekundi prije kraja rezultat je 10:17 što ostaje i rezultat poluvremena.

U prve četiri minute drugog dijela samo jedan pogodak i to na strani domaćih igračica kada je Milosavljević još jednom precizna sa sedam metara. Odmah nakon upisuje još jedan iz igre i Podravka Vegeta kreće smanjivati zaostatak s poluvremena. Da igraju s dušom i ispravljaju greške iz prvog dijela, igračice Podravka Vegete pokazuju nakon samo šest minuta igre, kada su zaostatak od 7 pogodaka smanjile na tri, uz raspucane Mugošu i Milosavljević, raspoloženu Dumansku i čvrstu obranu. Za Rostov Don pogodak zabija Kuznetsova u osmoj minuti drugog dijela i to je njihov prvi u drugom dijelu. Brzo su se vratile iskusne Ruskinje pa su u 42. minuti vratile prednost s poluvremena od +7. Do kraja gošće kontroliraju rezultat i odnose pobjedu 20:29. No treba pohvaliti igru naših igračica koje su i u prvom, a posebno u drugom poluvremenu pokazale karakter, a s prikazanom je igrom bio zadovoljan i trener Antonio Pranjić kojem je ovo ujedno bio i prvi nastup u Ligi prvakinja u ulozi glavnog trenera. On je u zaista teškim trenucima preuzeo ekipu, na način o kojem nije mogao ni sanjati, ali odlučili su da će dati sve od sebe da u ekipi vlada zajedništvo i snaga i da će u svemu davati 100 posto svih 60 minuta za najdražeg trenera.

”U zajedništvu s curama dogovorili smo se da ćemo nastaviti još jače, da ćemo svaku utakmicu, svaki naš gol posvetiti našem treneru i da ćemo se boriti svih 60 minuta. Moram pohvaliti cure, zato što su one to danas i pokazale. U prvom dijelu imali smo neke greškice i dogovorili smo se da ćemo u drugom dijelu nastojati to ispraviti, što i jesmo jer smo u drugom poluvremenu odigrali jako dobro. Kad znamo da smo igrali protiv megamomčadi, protiv jednog Rostov Dona koji cilja na osvajanje Lige prvaka ove godine, možemo reći da smo zadovoljni pruženim otporom”, rekao je trener Antonio Pranjić i dodao kako je bilo dosta poteškoća što se tiče slaganja sastava zbog brojnih ozljeda te i zbog toga iskazuje još veće zadovoljstvo zbog borbenosti i požrtvovnosti svih 60 minuta. 

Vrijedi spomenuti kako se uoči početka utakmica održala minuta šutnje za prerano preminulog trenera Zlatka Saračevića, rukometnu i sportsku legendu te za Vinka Zembera, profesora i trenera koji je zacrtao prvo slovo rukometa u Koprivnici. Ponovno su to bili emotivni trenuci u dvorani gdje se osjećalo zajedništvo i jedna velika ljubav prema rukometu i svemu onome što su nam ovi velikani ostavili, a što s ponosom treba nastaviti njegovati i dalje.

Danas u sastavu nije bilo Lamprini Tsakalou i Ivone Mrđen, a od prije s nama nije Selena Milošević zbog rehabilitacije koljena. Azenaide Carlos i dalje ima velikih problema s koljenom zbog čega uglavnom igra malu minutažu.

PODRAVKA VEGETA 20 (10)

ROSTOV 29 (17)

KOPRIVNICA – SD Gimnazije Frana Galovića. Bez gledatelja. Sutkinje: Pinar Hatipoglu i Mehtap Simsek (Turska). Delegat: Dragan Načevski (Makedonija).

PODRAVKA VEGETA: Tucaković, Ećimović, Dumanska (15); Zadravec 1, Turk 2, Beganović 1, Karlovčan, Popović, Jandrašić, Džono 1, Milosavljević 6(3), Mugoša 4, Franušić 4, Buljan, Zrnić, Carlos 1.

TRENER: Antonio Pranjić.

ROSTOV: Gabisova (9), Kalinjina (6); Managarova 5, Sen 3, Vjakireva 4, Lagerquist 2, Bobrovnikova 1, Makejeva 3, Smirnova, Krpež-Slezak 4(1), Sobkalo, Tazenova, Zaadi 2, Kuznjecova 5, Boršenko.

TRENER: Per Johansson.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 3(3), Rostov 1(1).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 6 min. (Džono 2+2, Franušić), Rostov 2 min. (Tazenova).

Foto: Ivan Brkić