Drugi put u samo tri dana RK Podravka Vegeta odmjerila je snage s francuskim Brestom u DELO EHF Ligi prvakinja. Dogovorom ovih dvaju klubova, ali i EHF-a, odlučeno je da će se obje utakmice grupne faze odigrati u Koprivnici. U prvoj utakmici igranoj u subotu 14. studenog Brest je pobijedio 29-33. Danas je na redu bio drugi susret u kojem je Brest službeno bio domaćin, iako se igralo u dvorani Gimnazije Fran Galović. Kao i u subotu, i ova utakmica igrala se bez prisutstva gledatelja.

Službeno gošće, rukometašice Podravke izašle su na teren u bijelo crnoj kombinaciji dresova, dok su Francuskinje nastupile u roza kombinaciji. I sjajno su krenule Saračevićeve izabranice  u susret, stigavši u rano vodstvo golovima Džono i Milosavljević. Francuskinje su u vodstvo stigle u 12. minuti nakon što su iskoristile igračicu više i prazan gol Podravke.

Sjajnom borbenom igrom Podravkašice su vratile neriješen rezultat lijepim pogotkom Dijane Mugoše s krila, bila je 20. minuta. Na odmor se ipak otišlo s prednošću francuske ekipe 15-12.

Slab ulazak u drugo poluvrijeme ponukao je trenera Saračevića da zove minutu odmora nakon nepune četiri minute, kad je rezultat na semaforu pokazivao 19-12 za Brest. Nastavile su igračice Bresta materijalizirati bolju igru pa su tako 15 minuta prije kraja bio 24-18 za, službeno, domaću francusku momčad. Igračice Zlatka Saračevića dale su sve od sebe te su pokušale uhvatiti povoljan rezultat, no nisu uspjele.

Konačan rezultat bio je 32-25 za Brest.

Čestitam Brestu na zasluženoj pobjedi i dobroj utakmici. A ja svojim curama stvarno skidam kapu i kažem, svaka im čast. Možda će netko drugačije misliti, ali ja sam ponosan na njih i svaka im čast na ovom što su napravile i što su izdržale. Ovu utakmicu smo, po meni, izgubili sa igračem manje. Imali smo previše tehničkih grešaka, spuštali smo im lopte i primili smo previše golova. Ostalo nemam što zamjeriti. Curama svaka čast – rekao je trener Saračević nakon utakmice. 

Već u srijedu rukometašice Podravka Vegete čekaju prvenstvene obaveze.

DELO EHF Liga prvakinja, grupna faza, 16. studenog, 18 sati, Koprivnica

Brest Bretagne Handball – RK Podravka Vegeta 32-25 (15-12)

BREST: Quiniou (1), Darleux (13), Toft; Mauny, Toublanc 6(2), Gros 5(1), Gullden 4(3), Lassource 3, Lagattu, Niakate 6, Catani, Pop-Lazić 1, Foppa 2, Jauković 2, Coatanea 3, Jarrige.
TRENER: Laurent Bezeau.

PODRAVKA VEGETA: Ećimović, Dumanska (10); Zadravec 1, Turk 2, Beganović 1, Popović, Milošević 1, Džono 2, Milosavljević 11(5), Mugoša 4, Franušić, Buljan, Škarić, Bancilon 1, Tsakalou 2, Carlos.
TRENER: Zlatko Saračević.

SEDMERCI: Brest 7(6), Podravka Vegeta 5(5).

ISKLJUČENJA: Brest 12 min. (Jauković 2+2, Pop-Lazić 2+2, Mauny, Coatanea), Podravka Vegeta 10 min. (Milosavljević, Carlos, Milošević, Bancilon, Buljan).

Foto: Ivan Brkić