Rukometašice Podravka Vegete sjajno otvorile prvu utakmicu grupne faze EHF Lige prvakinja u gostima kod Thüringera HC i u Koprivnicu se vraćaju s prvom gostujućom pobjedom ove sezone Lige prvaka i rezultatom (26:28). Podravka Vegeta pobjedu u gostima čekala punih pet godina, a da su dorasle najprestižnijem natjecanju na svijetu, Ligi prvaka, pokazale su već otvaranjem ove utakmice. 

Prvi napad imale su Njemice i uz podignute ruke sutkinja nisu ga uspjele realizirati te Podravka Vegeta dolazi u vodstvo u sljedećem napadu. Sjajna Jovana Risović brani i drugi napad Njemica i Podravka Vegeta kvalitetom u obrani, ali i fantastičnim napadima diže ljestvicu prednosti na +5 do pete minute kada domaćin postiže svoj prvi pogodak. Naše cure su s dobrom igrom nastavile i dalje no nakon prvog isključenja Karyne Yezhykave u 12. minuti Thüringer HC  je uhvatio ritam i smanjio našu prednost. Na poluvrijeme naše cure odlaze s manjom, ali jednako tako važnom prednosti od +1 uz rezultat (11:12). U drugo poluvrijeme Njemice ulaze nešto agresivnije i u prvim minutama dolaze u vodstvo koje naše hrabre djevojke nije uplašilo nego su sjajno postavljenom obranom i napadima krenule u lov na svoju prvu pobjedu u Ligi prvaka ove sezone čak i nakon što je igru morala napustiti naša Karyna Yezhykava nakon tri isključenja. Dodajmo da je do kraja utakmice naša ekipa dobila ukupno 20 minuta isključenja no cure su izvlačile snagu i pokazale da se u Koprivnicu neće vratiti bez pobjede što su sjajnim pogocima pokazivale do samog kraja, a tu ih je fantastično pratila i vratarka Jovana Risović. Ona si je naime za rođendan odlučila pokloniti jednu ovakvu slatku pobjedu pa je na ovoj utakmici obranila sedmerac i postigla pogodak. Na 15 sati dug put koji su prošle i uoči ove važne utakmice, naše cure, kreću već danas nasmijana lica iščekujući i pripremajući se za utakmicu koja se već za tjedan dana igra u Koprivnici protiv Gyori Audi ETO KC. 

Stvarno možemo biti ponosni na cure jer su odlično i hrabro odigrale ovu utakmicu i da zadnjih 10 minuta nije bilo kolektivnog sudačkog ludila pobijedili bi s još većom razlikom – kazao je kratko trener Saračević nakon utakmice.

Thüringer HC 26

Podravka Vegeta 28

Sastavi:

Thüringer HC: Krause Jana, Lang Saskia, Sazdovska Jovana 1, Mazzucco Alexandra, Zimmerman Kristy, Schmelzer Meike 3, Triscsuk Krisztina, Giegerich Ann-Cathrin, Stolle Alicia 6, Luzumova Iveta 6, Bölk Emily 2, Großmann Ina 4, Jakubisova Lydia 4, Redder Julia, Huber Josefine

Trener: Herbert Müller

RK Podravka Vegeta: Tucaković Antonia, Zadravec Nikolina, Turk Ana 2, Holešova Maria 1, Karlovčan Korina, Popović Elena, Milošević Selena 3, Džono Dragica, Milosavljević Dejana 2, Risović Jovana 1, Ećimović Magdalena, Petika Tena, Chigirinova Natalia 6, Ikhneva Alena 3, Debelic Ana 3, Yezhykava Karyna 7

Sutkinje: Cristina Nastase(ROU) I Simona Raluca Stancu(ROU)

Čigirinova

FOTO: Franziska Braun

Holešova mala foto

FOTO: Franziska Braun