Rukometni klub Podravka Vegeta danas je igrao drugu utakmicu grupne faze DELO EHF Lige prvakinja. U prvom kolu upisana je domaća pobjeda protiv crnogorske Budućnosti (29-26), a nepunih tjedan dana kasnije na redu je bio novi susret, onaj gostujući u Audi Areni. Protivnice su bile rukometašice ekipe Győri Audi ETO KC. Trener Podravka Vegete Zlatko Saračević na put nije poveo ozlijeđenu kapetanicu Dragicu Džono, dok se u kadar vratila Elena Popović.

Moderna Audi Arena bila je otvorena za gledatelje, dopušteno je popunjavanje jedne trećine kapaciteta. Utakmicu su sudile Malgorzata Lidacka i Urszula Lesiaka, obje iz Poljske.

Dokapetanica Selena Milošević u najavi utakmice kazala je kako će cijela ekipa ostaviti  srce na terenu, a upravo je tako i izgledalo na terenu. Győr je krenuo žustro i već nakon četiri minute poveo s 3-0. Prva dva pogotka na utakmici za našu momčad zabila je Dejana Milosavljević, da bi Carlos nastavila povratak i golom izjednačila rezultat na 3-3.

Kod rezultata 11-8 za Győr naša Ana Buljan dobila je prvo isključenje, što je ujedno bilo i prvo isključenje na utakmici, igrala se tad 18. minuta. Unatoč igračici manje Podravka Vegeta je smanjila zaostatak na dva pogotka razlike, a nova obrana Dumanske donijela je dodatan impuls ekipi Zlatka Saračevića da smanji na 12-11 za domaću momčad.

Sjajnom borbenošću i koncentracijom rukometašice Podravka Vegete mađarskoj ekipi nisu dopustile da se ponovno odvoji, dok priliku da izjednače rezultat nisu uspjele iskoristiti. Na poluvrijeme se otišlo s prednošću Győra 17-16.

Ekipa Győra u drugo poluvrijeme krenula je puno bolje i napravila seriju od 6-0, što je iznjedrilo rezultat 23-16 u devetoj minuti drugog dijela. Petanest minuta prije kraja na semaforu je stajalo devet pogodaka prednosti za Győr, točnije bilo je 29-20. Posljednjih petnaestak minuta prošlo je u znaku mađarske momčadi koja je naposljetku upisala pobjedu 43-28.

Prvo poluvrijeme smo odigrali onako kako mi to možemo, mislim da smo odigrali jako dobro poluvrijeme. Međutim, u drugo poluvrijeme smo ušli s četiri tehničke greške, Győr se odvojio i poslije toga nastupio je jedan kolektivni blackout. Imamo problema, pokušali smo igrati bez izmjene, ali nismo uspjeli. Ništa, idemo dalje, idemo dalje raditi, pripremati se za sljedeću utakmicu – rekao je trener Saračević poslije susreta. 

Sljedeće subote RK Podravka Vegeta u svojoj dvorani dočekuje ekipu Borussije Dortmund. Susret se igra u 16 sati.

DELO EHF Liga prvakinja, grupna faza, 19. rujan, 16 sati

GYöRI AUDI ETO KC – RK PODRAVKA VEGETA  43-28 (17-16)

GYöRI AUDI ETO KC: Glauser, Edwige, Kürthi, Dale, Hansen, Leynaud, Görbicz, Oftedal, Solberg, Amorim Taleska, Kristiansen, Fodor, Kurtović, Lukács, Nze Minko
TRENER: Gabor Danyi

RK PODRAVKA VEGETA: Dumanska,  Ećimović, Zadravec 2, Turk 1, Beganović, Karlovčan 1, Popović, Milošević 2, Milosavljević 8 (1), Mugoša, Franušić, Buljan, Škarić, Zrnić, Tsakalou 5, Carlos 9
TRENER: Zlatko Saračević

Foto: Ivan Brkić