Nakon što su koprivničke rukometašice u potpunosti apsolvirale sve faze za plasman na ovogodišnji Final Four rukometnog Kupa za žene uslijedila je borba u polufinalu između najvećih rivala Podravke Vegete i Lokomotive gdje je boljom igrom i većom željom Podravka slavila rezultatom 27:24. Pretposljednji dan porečkog Festivala rukometa bio je rezerviran za žene i za finale u ženskom rukometnom Kupu, a Podravka Vegeta se u današnjem finalu po prvi puta susrela s Bjelovarom koji je igrao svoje prvo finale u Kupu i što je za njih bila velika stvar i prilika da kao trećeplasirana ekipa prvenstva pokažu što mogu.

Odlično su otvorile utakmicu koprivničke rukometašice, sjajna obrana Tucaković u prvoj minuti nakon čega je uslijedila još jedna u njezinoj realizaciji. Nakon malo više od dvije minute susreta trener Bjelovara pozvao je minutu odmora jer je Podravka zabila svoj treći pogodak dok je Bjelovar bio bez pogotka. Uslijedilo je i prvo isključenje u 4. minuti za Dejanu Milosavljević. Prvi pogodak u redovima gošći zabila je Lea Vukojević sa sedam metara tek u 6. minuti susreta.

Uslijedilo je malo nesreće na Podravkinoj strani, nespretno bačena kontra, a nakon toga i promašeni zicer s krila pa je Bjelovar drugim realiziranim sedmercom došao do 3:2. U samo dvije minute podiže Podravka svoju prednost na 6:2 pri isteku devete minute. Nakon 15 minuta susreta Podravka je imala prvi puta +5, rezultat je bio 9:4, a pogodak je postigla Turk iz kontre. Uspjele su smanjiti zaostatak Bjelovarčanke u nastavku, a vrijedno je spomenuti i kako su svoj prvi pogodak iz igre zabile tek u 16. minuti, sve realizirano dotad bilo je sa sedam metara. Do kraja prvog poluvremena Podravka vraća svoju prednost na +5 i naše cure na odmor odlaze u sigurnijoj rezultatskoj zoni i uz rezultat 16:11.

Drugo poluvrijeme, sjajno otvaranje koprivničkih rukometašica koje u samo dvije minute dolaze do velikih +8, rezultat je bio 19:11. Izgledalo je to puno bolje i sigurnije i u napadu i u obrani. Kad su se podravkašice uvjerljivo odvojile, u osmoj minuti drugog dijela, trener Goran Mrđen uvodi svježe snage Pavković i Zadravec, a nakon toga i Milošević i Gudelj s obzirom da se današnja početna postava, prilično potrošila u polufinalnoj utakmici s Lokomotivom.

U 47. minuti trener Bjelovara zove drugi time out jer Podravka Vegeta ima već uvjerljivu prednost od 10 pogodaka. Na vratima se razbranila Dumanska, a sjajno su svoje zadatke u napadu izvršile Zadravec, Gudelj i Milošević koje su donijele svježinu i potrebnu brzinu u igru. Na krilo je zbog ozljede Karlovčan ušla mlada Tena Megerle i zabila dva pogotka koji će joj se zasigurno urezati u pamćenje s obzirom da dosad nije imala prilike nastupiti na ovako velikom natjecanju.

Nakon utakmice uslijedila je dodjela medalja i pehara kao i službeno fotografiranje čime je zaključena svečanost na kojoj je Podravka Vegeta po 24. puta podigla pehar hrvatskog rukometng Kupa za žene. Bravo za djevojke, trenera Gorana Mrđena i cijeli stožer. Svi zajedno su u ovaj uspjeh utkali puno rada i želje što je ujedno u Koprivnicu vratilo ovaj prestižni trofej nakon što je jednu sezonu proveo u Zagrebu.

Treneru Goranu Mrđenu je ovo ujedno i peta titula u Kupu s Podravkom i sreću nakon utakmice nije skrivao.

Sigurno da mi je drago jer kad sam preuzeo ekipu bilo je turbulencija, odlazaka i povreda. Imali smo stvarno teških trenutaka, korone jako naporan tempo Lige prvaka. Čestitam mojoj ekipi jer su prava klapa i mislim da je to u velikoj mjeri bilo presudno za osvajanje. Kako god je bila priča o ”finalu prije finala” s Lokomotivom, objektivno po nekom rejtingu je, ali uvijek je finale finale. Krenuli smo ok danas s Bjelovarom pa su nas malo uvukli i izvukli iz nas energiju pa smo se malo usporili. U drugom poluvremenu smo se malo trgnuli i zasluženo dobili – zaključio je zadovoljno trener Goran Mrđen. 

Gabriela Gudelj i dokapetanica Selena Milošević

Gabriela Gudelj je podigla svoj prvi trofej u karijeri i osjećaj je bio neopisiv.

Ovo je za mene jedan poseban i emotivan trenutak. U ekipu sam došla nakon nove godine i imali smo Kup u našem cilju uz prvenstvo i nastojanje da što bolji otpor pružamo u Ligi prvakinja. Rekli smo si da idemo do kraja sve pobijediti i ostvariti sve što možemo, a jedan smo trofej danas zasluženo podigli. Jako sam ponosna na cijelu ekipu jer ginemo jedna za drugu i jer smo pokazale da smo jedinstvene što je naša najveća pobjeda. Želim da do kraja odradimo sve kako treba, a isto tako Podravki želim da im ovo nije posljednji trofej i neka ih sreća prati i u prvenstvu i u Kupu u narednim sezonama – rekla je Gabriela Gudelj.  

RK PODRAVKA VEGETA: A: Tucaković 7/18, Y. Dumanska 11/20, N. Zadravec 2/2, A. Turk 3/4, K. Karlovčan -/-, S. Milošević 3/3, G. Gudelj 4/5, D. Milosavljević 1/2, T. Megerle 2/2, D. Mugoša 4/6, L. Franušić 2/3, S. Šenvald 6/6, I. Stelmakh 3/3, T. Barišić 3/5, A. Pavković 0/1, trener: Goran Mrđen

ŽRK BJELOVAR: M. Turkalj 1/4, A. Sofić 0/5, K. Pokopac 5/30, M. Nikšić 2/3, L. Jandrašić 0/4, I. PIfar 2/5, E. Guskić 0/5, A. Oremović -/-, N. Vojnović -/-, M. Gavrić 2/4, A. Čagalj -/-, M. Gašparović -/-, L. Vukojević 10/12, L. Ivanda 2/5, N. Pifar 0/2, A. M. Gavrić 2/6, trener: Dario Obran

Foto: Ivan Brkić