U maloj dvorani Doma sportova RK Podravka Vegeta danas je igrano drugo kolo 1. HRL za žene. Protivnice su bile rukometašice zagrebačke Lokomotive čiji je trener Nenad Šostarić, ujedno i izbornik hrvatske ženske rukometne reprezentacije. Susret ovih dviju momčadi već dugi niz godina smatra se najvećim derbijem hrvatskog ženskog rukometa.

Ekipa Podravka Vegete posljednjih je dana trenirala u ‘krnjem’ sastavu jer je čak 14 prvotimki pozvano u svoje reprezentacije. Do današnje utakmice sve su se vratile u kadar. Utakmica se trebala igrati za vikend, no zbog obaveza Podravka Vegete u DELO EHF Ligi prvakinja, susret je igran bez prisutstva gledatelja, u ranijem terminu, danas u 19 sati.

Derbi je počeo čvrsto s obje strane, igralo se gol za gol od prvog sudačkog zvižduka. Prvi rezultatski odmak mogao se vidjeti u 15. minuti kad je Podravka Vegeta golom Dijane Mugoše povela dva razlike, bilo je 6-8. Na isteku 22. minute Azenaide Carlos digla se iznad domaće obrane i zabila za prvo vodstvo od tri pogotka na utakmici (10-13), da bi se dvije minute kasnije i Selena Milošević upisala na listu strijelaca za vodstvo 11-15. Nakon prvih trideset minuta rezultat na semaforu pokazivao je 15-18 za ekipu Zlatka Saračevića.

Drugo poluvrijeme nastavilo se u istom, čvrstom ritmu tipičnom za derbi. Ekipa Lokomotive pokušavala je dostići prednost, no kvalitetnije gostujuće igračice nisu dopuštale povratak u egal. Igrala se 42. minuta kada je Dejana Milosavljević svojim petim pogotkom na utakmici dovela Podravka Vegetu u vodstvo 20-24. Značajna prednost održavana je i po ulasku u posljednjih 10 minuta, Tsakalou je zabila svoj deveti, Podravkin 32. pogodak na utakmici za vodstvo od šest pogodaka.

Konačan rezultat utakmice bio je 30-34 za rukometašice Podravka Vegete. Spomenimo kako je i prve minute u dresu Podravka Vegete upisala i Moniky Bancilon, novopridošla brazilska igračica. Već za nekoliko dana, točnije u nedjelju, RK Podravka Vegeta gostuje u Rumunjskoj u sklopu grupne faze DELO EHF Lige prvakinja.

Bio je to pravi derbi, jako brzo se igralo, agresivno, imali smo jako puno isključenja i to je remetilo igru. Nisam zadovoljan u pogledu da nikako da prelomimo utakmicu, dođemo na pet razlike i u roku dvije minute to se vrati na dva razlike. Tako je bilo i na kraju, dođemo na šest razlike, ali pomanjkanje koncentracije i pogrešna izmjena vratili su to na četiri razlike, to nam se ne smije događati. Što se tiče debija Moniky Bancilon, vidi se da joj fali utakmica, međutim donijela je agresivnost u obrani koja nam je potrebna i s vremenom će biti sve bolja i bolja – rekao je trener Saračević nakon utakmice.        

Prva HRL za žene, 2. kolo, 7. listopad 2020., 19 sati, Zagreb, Dom sportova

RK Lokomotiva – RK Podravka Vegeta 30-34

RK LOKOMOTIVA ZAGREB: Ivančok 1, Bešen 7 (1 gol zabila), Beličev 1, Posavec P. 2, Kaselj, Posavec S. 3, Ćurić, Vojnović,, Kalaus L. 8, Kalaus D., Janpundža 2, Čivljak 2, Bilandžić 2, Sedloska, Gavrić 3, Prkačin 7.
TRENER: Nenad Šostarić.

RK PODRAVKA VEGETA: Dumanska 14 (2), Ećimović 2 (1), Zadravec, Turk 2, Beganović 4, Karlovčan, Popović, Milošević 4, Džono, Milosavljević 5, Mugoša 2, Buljan, Zrnić, Bancilon, Tsakalou 10, Carlos 7.
TRENER: Zlatko Saračević.

Foto: Ivan Brkić