Rukometašice Podravka Vegete upisale su još jednu pobjedu u nizu i to protiv Osijeka na domaćem terenu 32:25, poluvrijeme 19:8. Osma je to pobjeda u ovoj sezoni u 1.HRL za žene, a koprivničke rukometašice sada imaju 16 bodova na tablici i iščekuju odigravanje još nekih odgođenih ogleda kao i nastavak Prvenstva u kojem je cilj osvajanje još jednog naslova.

Utakmicu je pogotkom s crte otvorila kapetanica Dragica Džono koja je u prvih pet minuta susreta bila Podravkina najefikasnija igračica i koprivničke rukometašice su na 6:1. Gošće su u nastavku bez pogotka sve do osme minute kada za Osijek pogodak postiže Humel. Povukle su u nastavku Zadravec i Mugoša s krila, a do jedanaeste minute nema iznenađenja od strane osječkih rukometašica i Podravka je na 9:2.Raste prednost domaćih rukometašica i u nastavku smo mogli vidjeti atraktivne pogotke iz kontri i tranzicije. U dvadesetoj minuti Buljan pogađa sa šest metara i Podravka se odlijepila na +10, rezultat je 15:5. Dominaciju nisu skrivale naše rukometašice ni do kraja poluvremena, a na odmor odlaze s dvanaest pogodaka prednosti, a rezultat je 19:8.

Ivan Brkić

U prvom su poluvremenu uz spomenutu Džono najefikasnije bile Zadravec koja je stopostotna s postignutih pet pogodaka te Buljan s četiri. Yuliya Dumanska je upisala osam obrana, a nakon toga je vrata preuzela Magdalena Ećimović.

Prve minute drugog dijela bile su rezervirane za pogotke u korist domaćih igračica, dva postiže Aneja Beganović iz kontre, a nakon toga Buljan je realizirala još jedan sedmerac. Diže se tada Lacković i postiže tri pogotka za gošće, ali pozitivan niz osječkih igračica pogotkom izvana prekida Franušić za 23:14 u četrdesetoj minuti susreta. Vuku u nastavku po krilima mlade Škarić i Zrnić, ali smanjile su razliku gošće koje su deset minuta prije kraja prepolovile zaostatak. Nije to spriječilo Saračevićeve mlade snage koje ostaju koncentrirane do kraja i upisuju još jednu prvenstvenu pobjedu 32:25.

Zaluženu minutažu koju su i opravdale dobile su Popović, Škarić, Buljan, Mrđen i Zrnić te već konstantna u domaćim i europskim utakmicama Franušić. Danas je najviše pogodaka za Podravka Vegetu, ukupno šest zabila Ana Buljan, od toga su tri bila sedmerci. Vratarke su zajedno imale šesnaest obrana. Dumanska je obranila osam udaraca, a Tucaković i Ećimović po četiri.

Već u subotu rukometašice Podravka Vegete na domaćem terenu dočekuju Gyori, utakmica je na rasporedu u 18 sati u SD Gimnazije Fran Galović Koprivnica, a prijenos će biti na 2. programu Arena Sport televizije.