Rukometašice Podravka Vegete danas su otputovale prema Crikvenici gdje je bio zakazan susret 14. kola 1.HRL za žene protiv domaćina Murvice i u kojem su koprivničke rukometašice slavile još jednu uvjerljivu pobjedu 22:39, poluvrijeme 15:20 i napravile novi korak prema prvenstvenoj tituli.

Krenula je oštro domaća ekipa pa su u prvih pet minuta susreta čak dva puta imali tri gola prednosti, ali nije to bio problem za rukometašice Podravka Vegete koje stavljaju u višu brzinu i nizom od četiri pogotka dolaze u vodstvo 6:7, a strijelac je Korina Karlovčan. Nakon toga inicijativa je u rukama Podravka Vegete koja brzom igrom u nastavku ogleda, točnije u 12. minuti ima tri pogotka prednosti. Zvao je trener Murvice time out, ali Podravka nastavlja svoju igru i u nastavku te su u 18. minuti koprivničke rukometašice na +5, rezultat je 8:13, a pogodak postiže Popović s crte. Murvica i dalje uvjerljivo zaostaje i traži pogreške i mogućnost za priključak no naše cure nakon prvih 30 minuta odlaze na odmor uz rezultat 15:20.

U drugom poluvremenu pojačale su u napadu naše cure, podigle radnu temperaturu pa nakon samo pet minuta drugog dijela imaju sedam golova prednosti. Pokušale su se vratiti domaće igračice, ali od 40. minute slijedi mala golijada na protivničkoj vratnici, a gotovo devet minuta Murvica nije uspjela do pogotka dok su aktualne hrvatske prvakinje povećale svoju prednost na 20:33. Prekinula je šutnju domaće ekipe Masnić koja zabija no domaća ekipa nije imala snagu za veći otpor. Koprivničke rukometašice upisale su još jednu uvjerljivu pobjedu 22:39. U redovima Podravka Vegete su se danas u strijelce upisale sve igračice iz zapisnika osim vratarki koje su svejedno odradile korektno svoj zadatak i skupile 15 obrana. U dvoboju se istaknula Tsakalou sa šest pogodaka, a slijedi Franušić s pet pogodaka te Zadravec i Milosavljević s po četiri. Nekoliko je igračica Podravka Vegete imalo i stopostotnu realizaciju, a među njima i Elena Popović. Njoj su se na okupljanju s reprezentacijom pojavili problemi s leđima te se nakon duže pauze vratila na teren i pružila svoj maksimum u obrani i napadu.

Povratak mi je zasigurno bio jako potreban i nestrpljivo sam ga iščekivala. Kad propustiš nekoliko utakmica i treniraš sa strane osjećaš se kao da si izvan svega iako si dio te ekipe i nitko ti ne zamjera želiš biti na raspolaganju, a meni je važno da je po pitanju mog oporavka sada sve sjelo na svoje mjesto. Što se tiče utakmice, moram reći da prvih deset minuta nije krenulo kako smo očekivale no brzo smo uspostavile našu igru te smo inzistirale na agresivnosti u obrani i brzoj polukontri te kontri što nam je i donijelo ovakav krajnji rezultat. Zadovoljne smo rezultatom i čestitam ekipi te se sada okrećemo sutrašnjoj utakmici četvrtfinala Kupa sa Zametom. Ponovno želimo biti agresivne u obrani kako bismo omogućile bržu tranziciju. I u ovoj utakmici pobjeda nam je važna jer nas ona stavlja još korak bliže jednom od naših ciljeva u ovoj sezoni, a to je osvajanje Kupa – rekla je Popović za klupske stranice nakon utakmice s Murvicom.

Svoj je osvrt na današnji ogled dao i trener Antonio Pranjić.

Čestitam curama na pobjedi i nova dva boda. Danas mogu biti zadovoljan drugim poluvremenom u kojem smo pokazali pokretljivu i agresivnu obranu iz koje smo zabijali dosta brzih i lakih pogodaka iz polukontre i kontre, za razliku od prvog poluvremena kad smo imali velik broj tehničkih pogrešaka i nismo igrali obranu onako kako smo se dogovorili. Sutra nas očekuje nova utakmica, četvrtfinalni dvoboj protiv Zameta u Rijeci koji želimo odraditi na maksimalnom nivou  – rekao je trener Antonio Pranjić nakon utakmice s Murvicom. 

Četvrtfinalni dvoboj s drugoligašem Zametom na rasporedu je u četvrtak 8. travnja s početkom u 20 sati.

Prva HRL za žene, 14. kolo, 7.travanj, 19.00 sati

ŽRK Murvica RK Podravka Vegeta  (15:20)

Crikvenica – Gradska športska dvorana. Bez gledatelja. Suci: Lovro Kasunić i Sašo Nikolovski iz Karlovca, a delegat HRS-a bio je Vlado Živolić iz Rovinja.

MURVICA: Strukar (5), Lorbek (3), Ljubanović, Prevendar 4, Pešut, Jelenović 4, Grozdek 2, Masnić 6, D. Lekaj 2, Debelić 1, Lorbek, Lončarić 3, M. Prešut,
TRENER: Ramiz Džekić.

PODRAVKA VEGETA: Tucaković (6), Ećimović (9); Zadravec 4 , Turk 1, Beganović 3, Karlovčan 3, Popović 3, Jandrašić 1, Džono 1, Milosavljević 4, Mrđen 2, Franušić 5, Buljan 2, Škarić 2 , Zrnić 2, Tsakalou 6.
TRENER: Antonio Pranjić

Sedmerci: Murvica 1/1, Podravka Vegeta 2/4

Isključenja: Murvica 4 min (Masnić, Tomić), Podravka Vegeta 6 min( Mrđen, Tsakalou, Škarić)

Crveni karton:-