Rukometašice Podravka Vegete danas su u Koprivnici odigrale 20. kolo 1.HRL za žene protiv trećeplasirane ekipe 1.HRL za žene, Umaga i upisale pobjedu 29:22, poluvrijeme 17:13. Prvih 10 minuta bilo je borbeno na obje strane i igralo se gol za gol, a nakon toga rukometašice Podravke stavljaju u drugu brzinu i sredinom poluvremena odvajaju se na pet pogodaka prednosti, a pogodak je realizirala Mugoša za rezultat 9:4. Zove time out trener gošći. Drže tempo koprivničke rukometašice na četiri pogotka razlike do 20. minute, ali ponovno su se krenule približavati gošće koje ni u kojem trenutku nisu ugrozile vodstvo domaće ekipe. Tu su i raspoložene Tsakalou, Mugoša i Milosavljević u prvom dijelu pa ekipa ide na odmor s četiri pogotka prednosti i uz rezultat 17:13. U prvom je poluvremenu najviše pogodaka postigla Tsakalou koja je čak sedam puta zatresla mrežu protivnica.

U drugom dijelu Umažanke i dalje agresivne u obrani što je u 35. minuti rezultiralo i ozljedom ruke Dejane Milosavljević na kojoj je napravljen vrlo nezgodan prekršaj prilikom kontre i koja ostaje na klupi do kraja utakmice no nadamo se kako ozljeda nije ozbiljnijeg karaktera. U 36. minuti Podravka Vegeta je na četiri pogotka prednosti, a rezultat je 19:15. U nastavku i dalje borbeno na obje polovice terena, a gošće pokušavaju hvatati priključak no agresivnost u obrani su u svih 30 minuta drugog dijela pojačale i rukometašice Podravka Vegete koje pet minuta prije kraja povećavaju vodstvo na 27:20. Podravka Vegeta je na kraju upisala još jednu pobjedu rezultatom 29:22, a sutra cure očekuje još jedan dvoboj s istom ekipom u sklopu zaostalog 7. kola 1.HRL za žene. Danas su se u redovima Podravka Vegete osim Tsakalou koja je postigla 9 pogodaka istaknule i Franušić koja je bila stopostotna s četiri pogotka.U redovima gošći najefikasnije su bile Miočinović, Lisjak i Barišić svaka s po pet pogodaka. 

”Mogu biti zadovoljan prikazanom igrom naših igračica u današnjoj utakmici. Posebno ću istaknuti drugo poluvrijeme gdje smo pojačali agresivnost u obrani i mogu reći da su cure uspješno ispunile sve zadatke koje sam pred njih postavio uoči ove utakmice”,rekao je trener Antonio Pranjić nakon utakmice s Umagom. 

Foto: Ivan Brkić

Danas je najviše pogodaka za Podravka Vegetu postigla Lamprini Tsakalou koja je nakon utakmice dala svoj osvrt na današnji ogled.

”Ovo je bila važna utakmica za nas jer je Umag dobra ekipa koju poštujem i trenutno su trećeplasirana ekipa naše lige. Znali smo da će se doći boriti, a ja sam htjela napraviti ono što mi je posao kao i uvijek i ne mogu ni reći koliko sam pogodaka postigla jer sam nastojala i asistirati kada je za to bilo prilike. Mislim da smo imali nekoliko kratkih, loših trenutaka i promašili neke zicere, ali na kraju, vodili smo cijelu utakmicu i još jednom pokazale da želimo postati prvakinje i u ovoj sezoni. Moramo se koncentrirati za sutra, imamo još jednu tešku utakmicu i manje od 24 sata te moramo nastojati dati i više nego danas”, rekla je Tsakalou.

DVORANA:SD Gimnazija Fran Galović. GLEDATELJI: – SUCI: Lovro Kasunić i Sašo Nikolovski iz Karlovca. DELEGAT HRS-a: Milorad Jeftić

PODRAVKA VEGETA: Dumanska(9), Ećimović (1); Zadravec 1 , Turk 2 , Beganović 3,  Karlovčan 1, Popović, Jandrašić, Džono 1, Milosavljević 3, Mrđen ,Mugoša 3, Franušić 4, Buljan 1, Tsakalou 9, Carlos 1. Trener: Antonio Pranjić.

ŽRK UMAG: Blašković , Pavić (6), Plahinek 2, Kernjus, Miočinović 5, Jajčević 4, Pavković 1, Nushi, Bunić, Trento, Lisjak 5, Sinčić, Kremer, Barišić 5, Medica. Bruno Maros.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 4/7 Umag 4/4

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 6min (Mrđen 2+2, Franušić) Umag 8 min( Bunić, Lisjak, Barišić 2+2)

Foto: Ivan Brkić