Rukometašice Podravka Vegete su danas gostovale u Bjelovaru gdje je odigrano 19. kolo 1.HRL za žene protiv istoimenog domaćina i trenutno trećeplasirane ekipe prve hrvatske rukometne lige za žene. Podravka Vegeta je upisala još jednu uvjerljivu pobjedu uz rezultat 18:33 , poluvrijeme 10:16.

Kao što je i očekivano od prve minute bilo je borbeno i napeto s obzirom da Bjelovar ima svoju kvalitetu. Vodila se tijesna borba u prvim minutama, a u 6. minuti dolazi Bjelovar i do vodstva 5:3. No brzo su to okrenule Koprivničanke uz sjajno raspoloženu Turk na krilu pa je to ujedno bilo i jedino vodstvo domaćina u današnjoj utakmici. U 18. minuti bilo je 9:9, ali nakon toga kontrolu su preuzele Podravkašice nakon čega punih 11 minuta domaća ekipa nije mogla postići pogodak. To je odabranice Gorana Mrđena odvelo do uvjerljivih +6 na poluvremenu i rezultata 10:16.

Podravkašice su i u drugom poluvremenu uz već stečenu prednost imale slobodu nametnuti svoj ritam i nastavile povećavati vodstvo. Nakon 15 minuta drugog dijela rezultat je 15:23, a razlika se u narednim minutama samo penjala. Deset minuta prije kraja Podravka Vegeta ima i +10, a uzlaznim putem nastavljaju i do kraja utakmice u kojoj upisuju nova dva važna boda uz rezultat 18:33.

Danas su najefikasnije u Podravkinim redovima bile Ana Turk s devet pogodaka, a slijede ju Milosavljević sa šest i Franušić s pet pogodaka. Vratarke su imale ukupno 10 obrana. Bravo i čestitke curama na nova dva boda i još jednoj uvjerljivoj pobjedi. Nakon utakmice kratak komentar je dala Ana Turk koja je danas bila itekako velika prijetnja Bjelovarčankama.

Dobro smo se pripremili za Bjelovar i ozbiljno shvatile ovu utakmicu kao i sve u prvenstvu što današnji rezultat i pokazuje. Čestitam i curama i stožeru i nastavljamo i dalje u dobroj atmosferi – rekla je Turk nakon utakmice.

Trener Goran Mrđen//foto: Ivan Brkić

Bjelovar je u dosadašnjim utakmicama pokazao da je ekipa koja je jako dobro posložena i sigurno da smo morali doći spremni, ozbiljni i motivirani. Na početku utakmice smo imali malo problema i nismo igrali obranu kako smo htjeli ni taktički, ni individualno, a ni kao ekipa. Čim smo to posložili bili smo bolji i dominantni. Čestitam igračicama na zalaganju i ozbiljnom pristupu – rekao je trener Goran Mrđen nakon utakmice. 

U 20. kolu 1.HRL Podravka Vegeta dočekuje Split na domaćem terenu, a termin ćemo objaviti naknadno.

ŽRK BJELOVAR: Crnjak (6), Sofić(1), Pokopac(2); Nikšić 1, Pifar I. 5, Guskić 5, Oremović, Žagar, Vojnović, Gavrić 2, Čagalj, Gašparović, Vukojević 3, Ivanda 1, Pifar N., Gavrić A.M. 1. Trener: Dario Obran.

PODRAVKA VEGETA: Tucaković (6), Dumanska (4); Zadravec 3, Turk 9, Karlovčan 2, Milošević, Gudelj 1, Milosavljević 6, Buljan, Barišić, Megerle, Mugoša 2, Franušić 5, Šenvald 1, Stelmakh 2, Pavković 2. TRENER: Goran Mrđen.

Isključenja: Bjelovar 4 min(Vojnović, Čagalj)/Podravka Vegeta 6min (Franušić 2+2, Stelmakh)

Sedmerci: Bjelovar (2/3)/Podravka Vegeta (3/4)

Foto: Ivan Brkić