U 1. kolu 2.HRL –regija SJEVER druga ekipa Podravke pod vodstvom Đurđice Zečević osvojila je prve bodove u novoj sezoni. Upisana je pobjeda s uvjerljvih 16 golova razlike protiv osječke Olimpije, ekipe koja je prošle sezone bila u samom vrhu lige.

Mlade igračice Podravke, sve osim jedne, godišta 2004-og. od početka utakmice nametnule su jaki tempo, brzi prelazak iz obrane u napad sa efikasnim završetkom. Već u poluvremenu bila je razlika +11 golova u korist naše ekipe. U drugom dijelu malo je pala koncentracija pa je poluvrijeme završilo sa „samo“ +5 razlike . Sve igračice zaslužuju pohvalu, a golovima su se istakle Megerle i Stručić sa vanjskih pozicija, Balaško sa crte, kao i oba krila, Perić i Strugar.

Podravka 2 Lino: Megerle 13, Strugar 6, Đuranek 3, Stručić 8, Vuljak 2, Crnjak,Balaško 7, Čengija , Dedi 3, Perić 6, Žganjar, Švenda, Besedić, Jagustin, Galinec.

Olimpija Osijek – Podravka 2 Lino 32:48 (14:25)

U nedjelju 27. rujna 2020. djevojčice Podravke 3 (godište 2006. i mlađe) koje vodi Nenad Smiljanec su u SD ”Gimnazije Fran Galović”, Koprivnica odigrale dvije prijateljske utakmice, s djevojčicama ŽRK 1234 Virovitica iz Virovitice i ŽRK Dugo Selo 55 iz Dugog Sela.

U obje utakmice Podravkine djevojčice su ostvarile pobjedu. U prvoj utakmici pobijedile su ekipu 1234 Virovitice 26 : 20 (11 : 12), a ekipu Dugog Sela rezultatom 25 : 19 (12 : 8).

Podravka 3 je obje utakmice odigrala u dosta izmijenjenom sastavu od uobičajenog. To se pogotovo primijetilo u prvoj utakmici protiv ekipe ŽRK Virovitica 1234, koja se do sredine drugog poluvremena igrala gol za gol, da bi u zadnjih deset minuta sve sjelo na svoje mjesto te Podravkine djevojčice rade 10 : 3 i pobjeđuju rezultatom 26 : 20.

Zadnje minute prve utakmice kao da su bile odlično ”zagrijavanje” za slijedeću protiv ekipe ŽRK Dugo Selo 55, u kojoj u osmoj minuti vode s 8 : 3. Zbog dosta rotacija igračica Podravke 3 gošće iz Dugog Sela uspijevaju zadržati nalet domaćih djevojčica te se na odmor odlazi rezultatom 12 : 8 za Podravku 3. U startu drugog dijela Podravka 3 povećava vodstvo na 15 : 8. Do kraja utakmice se vodstvo domaćih djevojčica održava na šest do sedam pogodaka razlike, u dva navrata bilo je osam pogodaka prednosti (22 : 14 i 24 : 16) te utakmica završava sa šest golova prednosti 25 : 19.

Prikazanom igrom u ove dvije utakmice vidljiva je mogućnost sve veće rotacije igračica tijekom utakmice, a da se pritom ne gubi ritam i kvaliteta igre. No, bez obzira na to, potrebno je još vremena da takva igra postane konstanta.

Podravka 3 – ŽRK 1234 Virovitica 26-20 (11 : 12)
Podravka 3 – ŽRK Dugo Selo 55 25-19 (12 : 8)