U svibnju ove godine osnovano je Udruženje sportskih klubova Hrvatske gospodarske komore, a sada je i Rukometni klub Podravka postao članom. Ovo je udruženje osnovano s ciljem unaprjeđenja sustava financiranja hrvatskog klupskog sporta. Početkom 2023. godine stupio je na snagu i novi Zakon o sportu koji je unio dosta novina u funkcioniranju sustava sporta. Fokus udruženja je na formiranju konstruktivnih prijedloga za rješavanje izazova financiranja sportskih klubova te stručni, sustavni i strukturni razgovori s nositeljima izvršne i zakonodavne vlasti.
Hrvatski olimpijski odbor je također podržao udruživanje sportskih klubova jer smatra da to služi boljitku i razvoju sporta te ostvarenju jednog od strateških ciljeva – kontinuiteta u osvajanju medalja na međunarodnim sportskim natjecanjima.