Rukometašice Podravke Vegete su nakon poduže pauze od prvenstvenih obaveza odigrale utakmicu 12. kola 1.HRL za žene protiv riječkog Zameta i upisale uvjerljivu pobjedu 23:42, poluvrijeme 12:21. Jasno je bilo kako je Podravka Vegeta uz status neporažene ekipe u dosadašnjem dijelu prvenstva favorit no Riječanke su dosta dobro otvorile utakmicu na radost svoje publike i prvih se petnaestak minuta podravkašice nisu uspjele uvjerljivije odvojiti. Nakon što su dostigle svoju radnu temperaturu pokazale ubrzala se igra i počeli su se nizati pogoci iz kontri i polukontri što im je brzo donijelo uvjerljiviju razliku, a potom na poluvremenu i prednost od +9 pogodaka.

U drugom poluvremenu nije bilo iznenađenja, podravkašice su nastavile povećavati svoju prednost pa je trener Ivica Obrvan danas imao priliku dati minutažu i igračicama koje inače manje minuta imaju u Europskoj ligi. Uz njih su cijelo poluvrijeme imale i naše mlade igračice Nika Galinec na vratima i Katja Vuković koja je danas bila i više nego sigurna s krila i u kontrama s postignutih šest pogodaka, a u zadnjem se dijelu mladoj rastrčanoj posadi priključila i Tara Đelekovčan i dala i svoj doprinos. Uz Vuković su po šest pogodaka zabile Mamić, Šimara i Ana Pandža, a pet je dodala Zadravec. Nika Galinec upisala je devet obrana. Dobra je vijest da je minute na terenu danas imala i Dora Kalaus Žulj koja je zbog problema s ramenom neko vrijeme izbivala s terena te se i ona upisala u strijelkinje. Napomenimo kako će nakon ovog susreta naše djevojke već u subotu na domaćem terenu u 13. kolu dočekati Split 2010, a utakmica je na rasporedu u 19.00 sati u ŠSD Josip Samaržija-Bepo. 

Ostvarili smo rutinsku pobjedu i najvažnije od svega je da smo uz ritam Europske lige ušli i u ritam hrvatske lige. Drago mi je da se nitko nije povrijedio i sve su djevojke dobile dosta minuta za igrati. Naša kvaliteta nije upitna u odnosu na Zamet pa je smo upisali očekivanu pobjedu uz jako visoku razliku. Mi se već sad okrećemo suboti kada nas čeka još jedan izazov u domaćem prvenstvu na domaćem terenu sa Splitom – rekao je trener Ivica Obrvan. 

Prvo bih čestitala svojoj ekipi na novoj pobjedi te  mi je drago da smo nakon dulje stanke od hrvatske lige odigrale jednu dobru utakmicu. Postizale smo lake golove i zasluženo slavile. U subotu nas čeka domaća utakmica sa Splitom i idemo po nova dva boda – rekla je Vuković. 

ZAMET 23 (12)

PODRAVKA VEGETA 42 (21)

Zamet:Troskot 2, Mršić 1, Jukan 1, Budić, Pleša 7, Markov, Pleše 3, Grozdanić 2, Černeka 4, Kovačević, Švast 3, Šutović, Markulinčić, Strukar. Trener: Štokić Josip

Podravka Vegeta: Tucaković(5), Bešen, Galinec (8+1); Zadravec 5, Vuković 6, Pandža K., Popović 3, Franušić 1, Đelekovčan 1, Kalaus 3, Kalaus Žulj 2, Šenvald 1, Vuljak 2, Šimara 6, Pandža A. 6, Mamić 6. Trener: Ivica Obrvan

Isključenja: Zamet 10 min(Troskot, Mršić, Pleša, Grozdanić 2+2) Podravka Vegeta 8min(Popović, Franušić, Đelekovčan, Šenvald)