Umag - Podravka Vegeta // Foto Ivan BrkićRukometašice Podravke Vegete lagano su izborile 1/4 finala Hrvatskog rukometnog kupa. Danas su, zanimljivo, bile gošće u sportskoj dvorani Gimnazije Fran Galović, jer su Umažanke zbog zauzetosti svojih dvorana bile domaćin u Koprivnici. Slavile su s uvjerljivih 34:20

Umag - Podravka Vegeta // Foto Ivan BrkićSusret je bio riješen nakon nepunih 15-ak minuta kada je na semaforu pisalo 8:2 u korist naših rukometašica. Kako je i običaj u ovakvim utakmicama u kojima protivnički napad nije na odgovarajućoj razini Podravka je uglavnom svoje pogotke postizala iz brzih kontri. Razlika u prvom poluvremenu rasla je iz minute u minutu, a nakon 30 minuta na semaforu je stajalo 20:7 u korist naših rukometašica.

Umag - Podravka Vegeta // Foto Ivan BrkićU drugom poluvremenu gledali smo puno sporiji tempo no u prvom. Trenerica Snježana Petika u posljednjih 20 minuta dala je priliku i igračicama s klupe pa su tako na parketu bile dojučerašnje igračice Podravke Lino. Ponovno je zaigrala i Ana Toth koja je propustila zadnji dio jesenskog dijela prvenstva zbog ozljede gležnja.

Umag - Podravka Vegeta // Foto Ivan BrkićUtakmica Podravke i Umaga na kraju je završila s plus četrnaest, a svoje protivnice u 1/4 finala naše rukometašice saznat će nakon što se odigraju sve utakmice osmine finala Hrvatskog rukometnog kupa.
/Gornji tekst preuzet s Drava. info/

Umag - Podravka Vegeta // Foto RK PodravkaUTAKMICA 1/8 FINALA RUKOMETNOG KUPA HRVATSKE

UMAG – PODRAVKA VEGETA 20:34 (7:20)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 300. Suci: Luka Šipoš (Trnovec Bartolovečki) i Marko Zeko (Čakovec). Nadzornik HRS-a: Darko Cerniar (Rijeka).

UMAG: Blašković, Delić; Selar, Pratljačić 1, Imamović 1, Mataija 3, Miočinović 2, Jajčević 6(2), Te. Bunić 2, Kovač 3, Gašić 1, Ti. Bunić, I. Popović 1. TRENER: Vojislav Vujić.

PODRAVKA VEGETA: Jukić, Kapitanović, Ećimović; Turk 4, Dežić 4(1), Karlovčan 5, E. Popović 1, Toth, Džono 1, Mrđen 3, Franušić 1(1), Vidak 4, Pavlović 3, T. Petika 4, Horvat 3, Debelić 1. TRENERICA: Snježana Petika.

SEDMERCI: Umag 5(2) Podravka Vegeta 2(2).

ISKLJUČENJA: Umag 8 minuta (Miočinović, Te. Bunić, Gašić, I. Popović), Podravka Vegeta 2 minute (Dežić).

Umag - Podravka Vegeta // Foto RK PodravkaOstali parovi osmine finala:

Trešnjevka – Zamet

Muldtinorm Cerna – Dugo Selo

Vukovar – Split 2010

Lokomotiva Zagreb – Ivanić

Sesvete Agroproteinka – Zrinski

Dalmatinka – Koka

Murvica – Bjelovar

Četvrtzavršnica se igra 28. ožujka. Umag - Podravka Vegeta // Foto RK Podravka