S 1. travnjem 2019. završeno je natjecanje u 1. Hrvatskoj rukometnoj ligi za djevojčice „A“ rođene 2006/2007. Djevojčice Podravke 4 natjecale su se u Regiji Sjever, koja je zbog velikog broja klubova bila podijeljena u dvije pod lige, Sjever 1 s devet klubova i Sjever 2 s deset klubova. U Regiji Sjever 2, Podravka 4 zauzela je prvo mjesto bez izgubljene utakmice (jedna s neriješenim ishodom) te se plasirala na Završnicu državnog prvenstva koje će se održati u Poreču od 24. do 27. travnja 2019. Iz Regije Sjever 2 na Završnicu su se plasirale i ekipe RŠD Bjelovar, ŽRK Radnik, ŽRK Koka i ŽRK Zrinski.

Također, prošli vikend odigranim zaostalim 4. i 7. krugovima Međužupanijske lige Zagrebačke županije za djevojčice ”A” rođene 2006. / 2007. godište u Velikoj Gorici i Samoboru, djevojčice Podravke 4 su zauzele visoko drugo mjesto na Tablici navedenog natjecanja u skupini B, s istim brojem bodova kao i prvoplasirana ekipa RK Lokomotiva 1.

Prema propozicijama natjecanja za mlađe dobne skupine Rukometnog saveza Zagrebačke županije, a temeljem plasmana na tablici, natjecanje u doigravanju „Lige za prvaka“ nastavljaju ekipe RK Lokomotiva 1, RK Podravka, ŽRK Radnik, ŽRK Samobor 1, RK Zelina 1, ŽRK Koka, RK Sesvete 1 i ŽRK Trnina.

Termini doigravanja i domaćinstva za djevojčice Podravke 4 su:

• prvi krug je predviđen za 13 / 14. travnja 2019. u Križevcima s ekipama Zelina 1 i Koka.
  • drugi krug 04 / 05. svibnja 2019. u Samoboru s ekipama Samobor i Lokomotiva.
  • treći krug 11 / 12. svibnja 2019. u Koprivnici s ekipama Sesvete i Trnina.

U „Ligi za poredak od 9. do 16. mjesta“ natječu se ŽRK Ivanić, RK Laurus, RŠK Karlovac, ŽRK Sisak, RK Garešnica, ŽRK Novska, ŽRK Sloga i RK Sesvete 2, „Ligi za poredak od 17. do 24. mjesta“ ŽRK Dugo Selo ’55, RK Trešnjevka, ŽRK Ludbreg, RK Zelina 2, ŽRK Moslavina, ŽRK Petrinia, ŽRK Zaprešić i ŽRK Udarnik te „Ligi za poredak od 25. do 31. mjesta“ RK Lokomotiva 2, ŽRK Samobor 2, RK Jamnica, ŽRK Gorica, ŽRK Rugvica, ŽRK Zagorec i ŠRK Moslavac.

Foto: arhiva

Tekst: Nenad Smiljanec