Selena Milošević porazgovarala je s novinarom Glasa Podravine i Prigorja, a pričala je o tome kako se počela baviti rukometom, kakava su očekivanja od nove sezone, kako joj je živjeti u Koprivnici, ozljedama…  Autor teksta: Zvonimir Markač.

——————–

Selena Milošević jedna je od ključnih igračica u obrani Podravke Vegete i prošle je sezone odigrala nekoliko zaista sjajnih utakmica. Nažalost, kao i svi u klubu, nije se na kraju radovala ni jednom trofeju.

Sezona je završila potpuno neočekivano. Dva trofeja u domaćem prvenstvu spadaju pod obavezno i Podravka ih rijetko kada ispusti tako da to nije toliko veliko razočarenje, ali normalno da smo i zbog toga tužne jer cijela sezona kao da nije postojala, kao da se nije igralo ništa. Posebna žal ostaje za EHF Kupom. Igrale smo dobro, plasirale smo se u polufinale među četiri najbolje ekipe i smatram da smo mogle do kraja uz podršku naših navijača koji su stvarno bili odlični, kao i uvijek. Prava je šteta što nećemo imati priliku nastaviti borbu za europski trofej – istaknula je Podravkina 31-godišnja vanjska igračica.

Iako zaista prošla sezona kao i da nije postojala jer su sva natjecanja poništena, nitko ne može osporiti da su koprivničke rukometašice puno toga lijepoga napravile.

Sezona je bila iznimno dobra. U prvenstvu smo dominirale, a naslov je praktički već bio u džepu, u Kupu smo također bile sigurne u pobjedu. Polufinale EHF Kupa je isto odličan rezultat, tako da smatram da je ovo bila jedna od boljih sezona u posljednjih nekoliko godina. Dvorana je uvijek puna na europskim utakmicama, a atmosfera je fenomenalna i samo se mogu zahvaliti u svoje i u ime cijele ekipe svim navijačima koji nas podržavaju. Samo neka tako nastave i idućih godina i uz njih ćemo sigurno ponoviti dobre igre – kaže Selena, koja je u domaćem prvenstvu postigla 53 pogotka, u EHF Kupu 15, a u Ligi prvakinja tri.

Zbog nezgodne ozljede prsta propustila je četvrtfinale EHF Kupa protiv njemačkog Thüringera, ali uspješno se oporavila i spremna je za nove izazove.

Zadovoljna sam svojim igrama prošle sezone, ali uvijek se može i mora bolje. Uvijek ima i oscilacija, boljih i loših dana, ali smatram da sam korektno odradila sezonu. S trenerom Zlatkom Saračevićem imamo sve korektan odnos, mislim da trener vjeruje svima jer bez njegova povjerenja u nas igračice ne bismo napravili rezultat koji smo napravili. Ozljeda je bila nezgodna, ali to je sport. Ozljedu sam sanirala i sada je sve u najboljem redu te sam spremna za novu sezonu – poručuje Selena.

Dolazi iz sportske obitelji. Tata je igrao košarku i bio košarkaški trener, a mama je bila rukometašica tako da joj je bilo suđeno da se bavi sportom. Od ta dva sporta izabrala je rukomet kojeg je počela trenirati u rodnom Rovinju. Osim za Rovinj i Podravku, do sada je u karijeri nastupala i za Arenu iz Pule, Umag, riječki Zamet i Maccabi. Dres Podravke nosila je od 2015. do 2017. godine, a nakon toga odigrala je jednu sezonu u Izraelu. U Koprivnicu se vratila prije dvije sezone, a još će najmanje jednu nositi Podravkin dres.

Produžila sam ugovor na još godinu dana, lijepo mi je tu, osjećam se kao doma i uživam ovdje. Teško mi je usporediti igranje u inozemstvu i doma, s obzirom na to da sam bila vani samo jednu sezonu , ali sve ima svoje prednosti i mane. Privikneš se na sve uvjete pošto si profesionalac i to je jednostavno takav način života – govori Selena.

Ima velika očekivanja od iduće sezone, iako je sastav koprivničke ekipe još uvijek nepoznanica.

Sigurno da će nam nedostajati igračice koje su napustile klub, ali radi se na pojačanjima. I prošle godine dosta igračica napustilo je klub pa smo ove sezone bile još bolje s novim igračicama. Na nama je da radimo i slušamo trenerove zamisli, a klub će nam sigurno osigurati adekvatne zamjene za igračice koje više nisu dio naše ekipe. Uvjerena sam da će se naš stručni stožer pobrinuti da igramo još i bolje – kaže Selena.

Već je istaknula da joj je i u klubu i u gradu lijepo, no znači li to da planira ostati ovdje i nakon završetka rukometne karijere.

Koprivnica je mali miran grad i odličan za život sportaša tako da mi tu ništa ne nedostaje osim ponekad obitelji koja mi je uvijek bila velika potpora i motivacija u svemu. Teško mi je u ovom trenutku reći sa sigurnošću ostajem li u Koprivnici i nakon završetka karijere, ali postoji velika mogućnost za to – rekla nam je ova vrsna rukometašica iz Rovinja.

Osim što uspješno igra za Podravku Vegetu, Selena redovito nastupa i za reprezentaciju Hrvatske.

Reprezentacija je uvijek velika čast i motivacija. Predstavljati svoju zemlju je nešto najljepše u sportu. Relativno smo mlada reprezentacija i sigurno je da je pred curama svijetla budućnost, rezultat će isplivati kad-tad – mišljenja je ona.

Otkrila nam je i svoje najveće uspjehe do sada u karijeri.

Kao najveći uspjeh smatram to što radim ono što volim i najbolje znam, a to je igrati rukomet i baviti se profesionalnim sportom. Ostvarila mi se i želja svakog sportaša da igram za svoju reprezentaciju tako da sam iznimno sretna zbog toga, a od uspjeha i trofeja svi su osvojeni s Podravkom. Također posebno mi je dragi period iz Pule kada sam nastupala za Arenu i kada smo bili finalisti Kupa – zaključila je Selena, koja u slobodno vrijeme voli pogledati dobar film, seriju, odigrati tenis, kartati belot i igrati društvene igre.