Počela je nova sezona DELO EHF Lige prvakinja! RK Podravka u svojoj je sportskoj dvorani Gimnazije Fran Galović ugostila crnogorsku Budućnost, jedan od favorita ovosezonskog natjecanja. Nažalost, utakmica se igrala bez gledatelja. Epidemija koronavirusa ostavila je traga i na momčadi Budućnosti koja je u Koprivnicu doputovala bez 11 prvotimki, a za susret su registrirali i predsjednicu kluba Radmilu Popović koja je svoju karijeru završila 2016. godine. S druge strane, trener Podravke Zlatko Saračević nije mogao računati na Elenu Popović koja nije bila dovoljno spremna za ovu utakmicu.

Utakmicu je sudio španjolski par Bustamante Lopez – Alvarez Mata, dok je delegatkinja bila Liudmila Bodnieva.

Prvi pogodak na utakmici postigla je gostujuća Budućnost iz prvog napada na utakmici, strijelkinja je bila Gugač, no Podravka je uzvratila već u sljedećem napadu, Beganović se sjajno snašla na crti. Igrala se peta minuta kad je dosuđeno prvo isključenje, da bi samo koju sekundu Dejana Milosavljević sjajnim ‘cepelinom’ zabila drugi gol za domaću momčad! Gostujuća momčad s nekoliko kontri stekla je prednost od više pogodaka. Na poluvrijeme se otišlo s prednošću Budućnosti od pet pogodaka, bilo je 12-17.

Rukometašice Podravka Vegete uraganski su krenule, zabile pet uzastopnih pogodaka i izjednačile rezultat nakon samo pet minuta drugog dijela! Veliki obol dala je i Dumanska koja je praktično zaključala svoja vrata. Nakon promašaja Pineau Podravka je dobila priliku i povesti, što je i učinila – Azenaide Carlos sjajnim je lobom s krila prebacila Attingre i zabila za vodstvo Podravke!

Sjajnu su utakmicu mogli vidjeti svi koji su istu pratili na televiziji, a da je dvorana bila puna sigurno bi ‘eksplodirala’ nakon pogotka Podravkine Carlos za 24-23! Sjajan pogodak Mugoše s krila doveo je RK Podravka Vegetu u prvo vodstvo od dva pogotka, a do kraja utakmice domaće rukometašice samo su povećale vodstvo na tri pogotka razlike.

Sjajno vodstvo Podravka je održavala do kraja i upisala sjajnu pobjedu rezultatom 29-26!
Već sljedećeg vikenda igraju se nove utakmice grupne faze DELO EHF Lige prvakinja. RK Podravka Vegeta putuje u Győr, dok Budućnost dočekuje moskovski CSKA.

Želim čestitati Budućnosti, ono što se dogodilo njima ne daj Bože nikom’. Znali smo da će biti teško. Iako je Budućnost došla oslabljena, oni su uvijek Budućnost. Stavite Lekić, Pineau i Mehmedović u bilo koju prosječnu ekipu i svakom će biti teško. Počeli smo utakmicu katastrofalno. Jel’ bila stvar u pripremi, nismo imali video pa nismo znali što nas čeka, jel’ u glavama, jel’ zato što je bila prva utakmica u Ligi prvakinja ili drugo, ne znam, ali nije funkcioniralo na terenu. Jedina dobra stvar bilo je drugo poluvrijeme, vratili smo se i pokazali pravi da imamo momčad. Momčad je pobijedila. Rekao sam djevojkama – jedino što možete je vjerovati. Vjerovali smo i znali da će pasti, ali nismo znali kad. Budućnost kad je kompletna može osvojiti Ligu prvakinja i to im želim – rekao je trener Saračević. 

 

Ovim putem Rukometni klub Podravka Vegeta zahvaljuje se najboljim navijačima Kronikusima na pomoći kod pripreme utakmica i opremanja te brandiranja dvorane!

RK PODRAVKA VEGETA – ŽRK BUDUĆNOST 29-26 (12-17)

PODRAVKA VEGETA: Tucaković, Ećimović, Dumanska (17); Zadravec, Turk 6, Beganović 5, Karlovčan 1, Milošević 4(2), Džono, Milosavljević 3(1), Mugoša 2, Franušić, Buljan, Zrnić, Tsakalou 3, Carlos 5.
TRENER: Zlatko Saračević.

BUDUĆNOST: Attingre (1+2), Arenhart (8); Petrović 1, Gugač 3, Senić, G. Marsenić, Novović, A. Marsenić 1, Pineau 6(1), Lekić 9, Mehmedović 3, Anđušić, Vukčević 3, Krivokapić.
TRENER: Dragan Adžić.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 7(4), Budućnost 2(1).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 min. (Beganović 2+2, Milosavljević, Turk), Budućnost 12 min. (Vukčević 2+2, Gugač, Pineau, Novović Mehmedović).

Foto: Ivan Brkić