Od sljedeće sezone dres najtrofejnijeg ženskog rukometnog kluba nosit će i Klara Birtić koja je ugovor s Rukometnim klubom Podravka potpisala na dvije godine. Dvadesetjednogodišnja mlada ljevakinja igra na poziciji desne vanjske igračice i dolazi iz redova njemačkog prvaka Bietigheima.

Slavonka iz Starih Perkovaca kod Đakova je svoje prve rukometne korake napravila u Đakovu. Nakon toga otišla je u Split gdje je igrala za splitskog prvoligaša ŽRK Split 2010 i završila srednju školu. Nakon tri sezone u Splitu na poziv trenera Nenada Šoštarića priključila se zagrebačkoj Lokomotivi u kojoj je provela jednu sezonu i sa zagrebačkim klubom osvojila prvenstvo te se u Ligi prvakinja nametnula kao prva strijelkinja ekipe s 47 golova koje je postigla u elitnom europskom natjecanju. U aktualnoj sezoni nastupa za Bietigheima s kojim igra Bundesligu te se plasirala u play off Lige prvakinja.
Klara je nastupala za mlađe selekcije hrvatske ženske rukometne reprezentacije, a u prošloj sezoni debitirala je i za seniorsku reprezentaciju za koju sada redovito nastupa.

Zahvaljujem se na pozivu i drago mi je da se vraćam u Hrvatsku. Radujem se nadolazećoj sezoni i potrudit ću se opravdati povjerenje, kako uprave, tako i trenera i suigračica. Drago mi je da ću svlačionicu dijeliti s djevojkama koje poznajem i veselim se novim poznanstvima i uspjesima – rekla je Klara.

Klari želimo dobrodošlicu u našu rukometnu obitelj i puno sreće i uspjeha na sportskim terenima.