Koreja - Srbija // Foto Ivo Čičin-MašanskerPoznati su četvrtfinalisti, koji će igrati u Koprivnici u srijedu utakmice za plasman u polufinale. To su Danska, Koreja, Rumunjska, Francuska. Nizozemska, Mađarska Njemačka i Rusija. U Dugom Selu: Portugal – Rumunjska 21:25 (9:10). Brazil – Francuska 23:29 (11:16), Mađarska Slovenija 26:20 (15:12) i Rusija – Švedska 31:18 (17:7). 
Iz koprivničkih utakmica dajemo kratke izvještaje.

DANSKA – ČEŠKA 37:23 (10:10)

U utakmici Danska – Češka, Danska se očekivano plasirala u četvrtfinale. Osim što je Češka imala početnih 1:0, igru i ”komandu” preuzele su mlade Dankinje, potpomognute s većom skupinom danskih navijača (Čeha je bilo 5-6, ukupno gledatelja 150). Oba su trenera u više revijalnoj nego natjecateljskoj utakmici (zbog kvalitete više, dakle i premoći Dankinja) omogućili svim igračicama da osjete podlogu koprivničke gimnazijske sportske dvorane.

Kod Dankinja najviše golova dala je Freja Kynbdoi, sedam, a po četiri su zabile Aaskov i Tranborg. Najefikasnije kod Čehinja bile su Kordovska i Pokorna s po pet golova. Uspješnije su bile danske golmanice, Vind je imala 12 obrana od 22 udarca (54,5 posto), a Egestrop 8+1, također od 22 udarca. Čehinje su bile skromnije u učinku: Sibrova osam obrana, Kudlackova jednu, a Novakova je samo ušla na obranu sedmerca, ali nije uspjela.

Danska - Češka // Foto Ivo Čičin-Mašansker

KOREJA – SRBIJA 32:28 (20:15)

Srbija je postavila dobar dojam u okršaju s favoriziranom Korejom. Igrala se oštra utakmica, a i na ovoj, kao i na prethodnoj (Danska – Češka) na terenu se diralo ”na škrge”, jer dvorana u Koprivnici bila je paklenski vruća. Iz ventialcije je izlazio slabi dašak zraka. Šteta što za takvu lijepu dvoranu nije projektirana klimatizacija.

Srbija je imala najbolju realizatoricu na utakmici, Radosavljević je dala 8(4) golova. Koreja je imala 10 igračica s gol-učinkom, Srbija sedam. Koreja je češće pucala, pa je ponšeto ušlo i što nije trebalo zbog nepažnje golmanice. Srpske golmanice obranile su samo 10 lopti, a korejska Park 16.

Tako Koreja odlazi u četvrtzavršnicu, a Srbija u borbu za plasman od 9. do 16. mjesta.

Koreja - Srbija // Foto Ivo Čičin-Mašansker

NORVEŠKA – NJEMAČKA 24:27 (12:13)

Norveška Njemačka // Foto Ivo Čičin-Mašansker

 Vrlo uzbudljiva bila je zadnja utakmica koprivničkog programa, zahvaljujući i igračicama na terenu i ugođaju koji su stvarali norveški i njemački navijači. Njemačka se plasirala u četvrtzavršnicu pobjedom od 27:24 (13:12).

Sjajno je branila njemačka golmanica Eckerle, 14 plus dva sedmerca. Oftedal kod Norveške imala je udarac 8/16, a puno preciznija bila je na njemačkoj strani Smits s 8/10.

PRESIDENT CUP

U Čakovcu su odigrane četiri utakmice President cupa za plasman od 17. do 24. mjesta. Postignuti su ovi rezultati: Urugvja – Argentina 27:25 (11:11), Japan – Kina 28:27 (15:12), Kazahstan – Angola 20:33 (10:17) i Kongo – Tunis 18;25 (7:11).

U srijedu se u Koprivnici igraju utakmice četvrtfinala, u Dugom Selu za plasman od 9. do 16. mjesta, a u Čakovcu za plasman od 17. do 24. mjesta.