Fotografije sa susreta s Norveškom omogućio HRSHrvatska je izgubila četvrtfinalnu utakmicu s Norveškom na SP rukometašica u Brazilu 25:30 (12:16) i igrat će utakmice za plasman od 5. do 8. mjesta. Prvu utakmicu igra u petak s Brazilom u 17,30 sati. U slučaju pobjede u nedjelju igra za 5. mjesto s pobjednikom susreta Rusija – Angola, u slučaju poraza igra s poraženim iz tog susreta za 7. mjesto.

 

Horvat u susretu s NorveškomU ostalim susretima četvrtzavršnice postignuti su ovi rezultati: Rusija – Francuska 23:25, Angola – Danska 23:28 o Španjolska – Brazil 27:26.

U polufinalu se sastaju Francuska – Danska i Norveška – Španjolska.

U susretima za plasman od 5. do 8. mjesta igraju Rusija – Angola i Hrvatska – Brazil.

ČETVRTFINALNA UTAKMICA NA 20. SP RUKOMETAŠICA U BRAZILU

HRVATSKA – NORVEŠKA 25:30 (12:16)

SAO PAULO – Dvorana Ibirapuera Gymnasium. Gledatelja 3000. Suci: Al Suwaidi i Bamutraf (oba Katar).

HRVATSKA: Grubišić (9), Žderić (-), Jelčić (1); Tatari 2, Jovetić, Šerić, Petković 3, Gaće 1, Pušić-Koroljević 2 (1), Horvat 3, Franić 3, Penezić 4, Lovrić 3, Zebić 2, Milanović Litre, Ježić 2. IZBORNIK: Vladimir Canjuga.

NORVEŠKA: Grimsbo, Haraldsen (11+1); Molid, Oftedal, Alstad 1, Loke 8, Nostvold 2, Breivang 3, Lunde Borgersen 4, Johansen 2, Frafjord, Marit, Sulland 4 (2), Riegelhuth 2, Snorroeggen 1, Kurtović 2 (1), Herrem 1. IZBORNIK: Thorir Hergeirsson.

SEDMERCI: Hrvatska 2(1), Norveška 3(3).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 10 minuta (Šerić 2+2+2, Franić, Pušić-Koroljević po 2), Norveška 10 minuta (Johansen, Riegelhuth, Lunde Borgersen, Breivang, Sulland).

IGRAČICA UTAKMICE: Heidi Loke. (Norveška).

Izvještaj www.hrs.hr:

Nikicas PušićEuropske prvakinje i olimpijske pobjednice ipak su bile prejake za naše igračice. Hrvatska je u prvom poluvremenu bila malo impresionirana protivnicama i malo toga joj je polazilo od ruke. Zakazale su gotovo sve, osim vratarke Jelene Grubišić. Vanjska linija je napravila previše grešaka iz koje su brze Norvežanke zabijale pogotke i da nije bilo Grubišić na vratima razlika bi bila puno veća. Penezić, Tatari i Horvat nikako nisu uspjevale uhvatiti pravi ritam i protivnice su uglavnom bile na četiri, pet razlike. Tek je Ivana Lovrić s nekoliko solo akcija uspjela razbiti vrlo čvrstu norvešku obranu. Za razliku od prethodnih susreta Penezić ovaj puta nije mogla biti prevaga, u prvom dijelu zabila je jedan gol iz pet pokušaja, a niti suigračice nisu bile ništa bolje, tako da su Norvežanke na odmor otišle sa uvjerljivih četiri razlike.
Nastavak je protekao u sličnom tonu. Hrvatska je u jednom dijelu zaigrala malo čvrće i agresivnije u obrani što je donijelo i smanjenje na dva razlike, ali ta nada u bolji rezultat i veliko iznenađenje nije dugo trajala. Norvežanke su najprije serjijom od 6-0, a nakon toga i 9-1, odjurile na 10 razlike i do kraja utakmice joj naše djevojke nisu uspjele ozbiljnije zaprijetiti. Napad nije nikako funkcionirao i protivnice su čak devet pogodaka postigle iz čistih kontranapada. Za ilustraciju, hrvatska reprezentacija je na utakmici imala jednu jedinu kontru.
Hrvatska klupaIzbornik Canjuga je u posljednjoj četvrtini u igru poslao pričuvne snage, koje su, prije svih Lovrić i Petković, uspjele razliku smanjiti na pristojnih pet golova. Na kraju se mora priznati da je Norveška ipak jača i bolja tako da je našim reprezentativkama ostalo samo da im čestitaju na ulasku u polufinale, dok se Hrvatska okreće borbi za poziciju od petog do osmog mjesta. Prvi protivnik na tom putu bit će nam poraženi iz susreta Brazil – Španjolska, a to je Brazil.
Heidi Loke je s osam pogodaka iz devet pokušaja bila najbolja igračica susreta, Penezić je i ovaj puta bila najefikasnija Hrvatica, postigla je četiri pogotka, po tri su zabilePetković, Horvat, Franić i Lovrić.

(Zoran Vujić)