Hrvatska - Nizozemska 28:28 // Foto David Kranansky, IHFHrvatska ženska juniorska reprezentacija (igračice rođene 1992. i mlađe) u 4. je kolu D skupine Svjetskog prvenstva u Češkoj odigrala neriješeno s Nizozemskom, 28:28. Naše djevojke na kraju moraju biti zadovoljne bodom, jer su Nizozemke stalno vodile u završnici i imale posljednjih 20 sekundi napad za pobjedu.

Izvještaj HRS-a

No Hrvatska se uspjela obraniti i tako produžiti nadu u prolaz u osminu finala. Počelo je dobro za naše, Hrvatska je u prvih 15 minuta potpuno zagospodarila terenom i na semaforu je stajalo 10:5. Ta je razlik održavana do same završnice, a Nizozemke su krajem prvog dijela uspijele smanjiti zaostatak na tro gola, 16:13.

U nastavku Hrvatska nije nastavila dobrom igrom iz prvog poluvremena, drugi dio bolje otvaraju Nizozemke i začas stižu i prestižu Hrvatsku. Prvi put Nizozemske su povele u 43. minuti, 21:20. U 50. minuti bilo je 24:24 da bi Hrvatska s dva uzastopna gola povela u 53. minuti 26:24. No, Nizozemske i to stižu i prestižu, u posljednju minutu ulazi se s 28:27 za Nizozemsku, a Vidak postiže posljednji gol za konačno izjednačenje na kraju. Hrvatska sada ima 3 boda iz 4 susreta i za prolazak u osminu finala morat će sutra svladati Brazil, uz ”poklapanje” ostalih rezultata.

– Nizozemska je vrlo jaka ekipa, pa moram biti zadovoljan rezultatom, iako je moglo završiti i drugačije, mogli smo pobijediti, ali i izgubiti. Mislim da smo sve u svemu igrali dobro, a vidjet ćemo što će donijeti sutrašnji dan. Vjerujem da možemo iznenaditi Brazil, unatoč današnjim ozljedama. Vidjet ćemo u kakvom su stanju djevojke i dati sve od sebe da sutra svladamo Brazil – rekao je izbornik Nenad Šoštarić.

SP JUNIORKI UTAKMICA 5. KOLA D GRUPE

HRVATSKA – NIZOZEMSKA 28:28 (16:13)

BRNO – Dvorana Vodova. Gledatelja: 300. Suci: Peter Horvath i Balasz Marton (Mađarska).

HRVATSKA: Jukić (4+-), Razum (4+0), Kapitanovi (2+-); Dežić, A. Čović 1, Krsnik 3, Vukojević 1, Jakara, Toto 12(10), Debelić, Dragišić, Žuliček 2, Ježić 5, Vidak 2, Milić 2. IZBORNIK: Nenad Šoštarić.

NIZOZEMSKA: Bootsman (-+0), Van Dorst (0+0), Wester (6+0); Michielsen 1, Wilmsen, Prak, Van Der Mast 2, Kornet 1, Malenstein 9, Hoekstra 5, Vollebregt 1, Dulfer 1, Knippenborg, Polman, Abbingh 7(1), Schoenaker 1. IZBORNICA: Monique Tijsterman.

SEDMERCI: Hrvatska 11(10), Nizozemska 1(1)

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta (Ježić 2+2, Krsnik), Nizozemska 8 minuta (Michielsen 2+2, Dulfer, Schoenaker).