Koreja-Hrvatska // Foto IHFHrvatska ženska juniorska rukometna reprezentacija u utakmici za sedmo mjesto na Svjetskom prvenstvu u Rusiji izgubila je od Koreje 30:32 (16:16) i u konačnici zauzela osmo mjesto.

– Djevojke su dobro igrale, bile su borbene s dobrim pristupom. Imali smo na kraju mogućnost da odigramo neriješeno, ali smo prodali loptu i nažalost primili gol. Moram reći da su djevojke igrale puno bolje nego jučer sa Švedskom. Možda je malo i umor ponovno presudio, jer je utakmica bila dosta rano. Reprezentativke su u svim utakmicama prvenstva davale sve od sebe, pokazale zajedništvo i na kraju svega mogu im samo čestitati – rekla je trenerica Maja Dundović nakon utakmice.

SP JUNIORKI UTAKMICA ZA 7. MJESTO

KOREJA – HRVATSKA 32:30 (16:16)

MOSKVA – Palača sportova dvorana Dinama.

KOREJA: Cho (2+-), E. Kang (5+0); Seo, H. Kim, H. Song 1, Yang , Hwang 1, D. Kim 4(1) , Hur 8, S. Kim 2, Jiy Song 3 , Jie Song 7(3) , K. Kang 4(2), D. Kang 2, Gim, Cha. TRENER: Harjoon Cho.

HRVATSKA: Hren (1+0), Ečimović (7+1); Zadravec, P. Posavec 10(2), S. Posavec, Krešić, Šenvald 2, Čalušić 1, D. Kalaus, L. Kalaus 5, Prkačin, Bebek 2, Babić, Ljubičić, Pavković 2, Boras. TRENER: Silvio Ivandija.

SEDMERCI: Koreja 6(8), Hrvatska 2(3).

ISKLJUČENJA: Koreja 2 minute (Hur), Hrvatska 12 minuta (Krešić i L. Kalaus 2+2, S. Posavec, Pavković).