Veselje nakon pobjede nad Brazilom // Foto David Krananski, IHFHrvatska ženska juniorska reprezentacija (igračice rođene 1992. i mlađe) u posljednjem je, 5. kolu D skupine Svjetskog prvenstva u Češkoj svladala Brazil s uvjeljivih 33:22 (16:10) i plasirala se u daljnje natjecanje, 1/8 finala. No, treba reći da su Brazilke već osigurale prolazak dalje s prvog mjesta u skupini, tako da im utakmica nije imala rezultatsku važnost.

Imperativ pobjede kojom bi produžile nadu u prolazak u osminu finala sputao je našu reprezentaciju. Mlade rukometašice su počele su loše i već nakon pet minuta i 1:4 na semaforu izbornik Šoštarić pozvao je minutu odmora. Nakon toga, Hrvatska je zaigrala kako zna, dostigla Brazilke i potpuno preokrenula utakmicu. Brazilke su zahvaljujući našoj čvršćoj obrani dosta griješile u napadu, a naše djevojke to kažnjavale i na odmor se otišlo s prednošću Hrvatske 16:10. Ovog puta nije se dogodio pad u drugom dijelu kao na većini dosadašnjih susreta, izgleda da je loše razdoblje ostalo ispucano na početku i Hrvatska je nastavila s dobrom igrom iz prvog poluvremena. Brazilke nisu znale kako probiti našu zgusnutu obranu i razlika je iz minute u minutu rasla za konačnih 33:22.

– Bila je ovo naša dobra utakmica. Djevojke su ušle malo preplašeno no nakon toga zaigrali smo čvršće u obrani i to je pomoglo. Mi smo uoči utakmice strijepili za rezultat, no Brazil nije igrao punom snagom, pa nam je to olakšalo pobjedu – rekao je izbornik Nenad Šoštarić, koji tada još nije znao da se hrvatska plasiala dalje, jer je sve ovisilo o utakmici Nizozemska – Rumunjska.

(Izvještaj: HRS) 

HRVATSKE JUNIORKE MEĐU 16, U NEDJELJU S  RUSIJOM ZA ČETVRTFINALE

SP JUNIORKI U ČEŠKOJ 5. KOLO D GRUPE

HRVATSKA – BRAZIL 33:22 (16:10)

BRNO – Dvorana Vodova. Gledatelja: 500. Suci: Alireza Moussaviannashad Sadeghi i Majid Kolahdouzan (Iran).

HRVATSKA: Jukić (7+0), Razum (3+-), Kapitanović (-); Dežić, Čović 3, Krsnik 2, Vukojević 7, Jakara, Toto 4(4), Debelić 1, Dragišić, Žuliček, Ježić 5, Vidak 6, Milić 5. IZBORNIK: Nenad Šoštarić.

BRAZIL: Bordin (3+0), Nogueira (2+0): Rodrigues, De Oliviera 4, Holtz, Malta 2, Costa 1, Batista 1, Fais 5, F. Gomes, Diane 3, Pontes, Battendierri 1, Araldi 3, B. Gomes 2, Rigo. IZBORNIK: Eduardo Carlone Leite.

SEDMERCI: Hrvatska 4(4)), Brazil 0.

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta (Vidak 2+2, Vukojević), Brazil 2 minute (Costa).

Rezultati 5. kola: Norveška – Tunis 34:19, Hrvatska – Brazil 33:22, Nizozemska – Rumunjska 20:22.

Konačni poredak u grupi D: 1. Brazil 8, 2. Norveška 7, 3. Rumunjska 6, 4. Hrvatska 5, 5. Nizozemska 4, 6. Tunis 0.

Parovi osmine finala u nedjelju 8. srpnja: Koreja – Danska, Češka – Mađarska, Rumunjska – Francuska, Brazil – Poljska (sve u 17,30 sati), Srbija – Kongo, Rusija – Hrvatska, Španjolska – Švedska i Austrija – Norveška (sve u 20,15 sati). Pobjednici će ući u četvrtzavršnicu.

Za plasman od 17. do 24. mjesta igraju Urugvaj – Argentina, Kina – Kazahtan, Angola – Nizozemska i Japan – Tunis.