Dragišić i A. Čović u akciji sa Španjolskom // Foto Mr. jahOOdaHrvatske juniorke pobijedila je Španjolsku 22:21 u razigravanju za plasman od 9. do 16. mjesta na Svjetskom prvenstvu u Češkoj, a danas popodne i Austriju 30:21. Ovim pobjedama naše su juniorke osigurale borbu za 9. mjesto (s Danskom). U utakmici sa Španjolskom u prvih 15 minuta susreta bolje su bile Španjolke, 6:3. Hrvatska u samo nekoliko minuta preokreće, najprije s igračicom manje izjednačuje, a potom koristi igračicu više i prelazi u vodstvo, u 20. minuti bilo je 8:6.

(Izvještaj HRS-a)

Do kraja poluvremena naše su djevojke tu prednost i povećale na 14:10. S istom se razlikom ušlo u posljednjih 15 minuta. Naše djevojke u 48. minuti imaju +6, 20:14, međutim Španjolke u 51. minuti dolaze na 20:17. Do kraja utakmice Hrvatice su uspjele sačuvati vodstvo zahvaljujući odličnoj Antoniji Jukić na golu te tako odlaze u borbu za 9. mjesto.

SP JUNIORKI UTAKMICA ZA PLASMAN 9-12. MJESTO

ŠPANJOLSKA – HRVATSKA 21:22 (10:14)

BRNO – Dvorana Vodova. Gledatelja: 100. Suci: Ricardo Gonzales Camilo Prieto Pais (Čile).

ŠPANJOLSKA: Encinas (14+0); Lopez 1, Sempere, Ausas 2, Teres 1, Fernandes 3, Garcia, Aramendia 1, Segura 4(1), Falcon 4(1), Frances, Esteban, Alvarez, Cobo, Gonzalez 5, Mujica. IZBORNIK: Felix Baz Jenaro.

HRVATSKA: Jukić (12+-), Razum (-+0), Kapitanović (-+0); Dežić, Čović 5, Krsnik 1, Vukojević 1, Jakara, Toto 3(1), Debelić, Dragišić 4, Žuliček, Ježić 3, Vidak, Milić 5. IZBORNIK: Nenad Šoštarić. TRENER: Goran Mrđen.

ISKLJUČENJA: Španjolska 10 minuta (Sempere 2+2, Falcon, Frances, Gonzalez po 2), Hrvatska 12 minuta (Čović 2+2, Ježić, Krsnik, Vidak, Milić po 2).

 

POBIJEĐENA I AUSTRIJA, IGRA SE ZA 9. MJESTO S DANSKOM

S utakmice Austrija - Hrvatska // Foto Mr. JahOOdaJuniorska reprezentacija na SP u Češkoj pobijedile su danas u rano poslije podne Austriju 30:21 u razigravanju za plasman od 9. do 12. mjesta.. Ovom pobjedom naše su juniorke osigurale utakmicu za 9. mjesto s Danskom, dok će Austrija igrati za 11. mjesto. Utakmica je bila izjednačena u prvom dijelu, igralo se gol za gol i niti jedna ekipa nije došla do veće prednosti. Naše su djevojke bolje otvorile nastavak i već početkom 2. poluvremena uspjele se odvojiti.

Austrijanke, inače brončane sa zadnjeg Europskog prvenstva odigranog lani u njihovoj zemlji, to nisu mogle pratiti i Hrvatska u 39. minuti ima 20:16. Sve što je Austrija uspjela napraviti je približiti se na -2 u 45. minuti, 21:19. Potom Antonija Jukić brani kontru za -1 i otad do kraja je igrala samo jedna ekipa – Hrvatska. Austrijanke su počele griješiti u napadu i Hrvatska je već u 50. minuti imala 26:19. Preostalo je samo rutinirano privesti susret kraju, što su naše djevojke i učinile za konačnih 30:21.

– Zadovoljan sam, bila je ovo naša najbolja utakmica do sada. Djevojke su odigrale dobro, unatoč činjenici što nam se danas dogodila nova ozljeda. Sutra protiv aktualnih europskih prvakinja Danske treba pokušati još jednom dati sve od sebe i turnir zaključiti pobjedom – rekao je izbornik Nenad Šoštarić.

SP JUNIORKI UTAKMICA ZA PLASMAN 9-12. MJESTO

AUSTRIJA – HRVATSKA 21:30 (12:13)

BRNO – Dvorana Vodova. Gledatelja: 100. Suci: Peter Horvath i Balasz Marton (Mađarska).

AUSTRIJA: Flöck (10+0), Lamprecht (2+-) Kaiser 1, Ramsebner, Frey 9(1), Kietaibl, Goricanec, Ivancok 8, Schindler, Mauler, Zahrada, Kogler, Logvin 1, Mauler 2. IZBORNICA: Barbara Freibauer.

HRVATSKA: Jukić (13+1), Razum (1+-), Kapitanović (2+1); Dežić 1, Čović 1, Krsnik 2, Vukojević 4, Jakara, Toto 6(2), Debelić, Dragišić, Žuliček 2, Ježić 6, Vidak 8. IZBORNIK: Nenad Šoštarić. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Austrija 4(1), Hrvatska 2(2).

ISKLJUČENJA: Austrija 6 minuta (Schindler 2+2, Kogler 2), Hrvatska 4 minute (Čović, Toto).