Tena JapundžaHrvatska ženska juniorska reprezentacija počela je natjecanje na Svjetskom prvenstvu u Mađarskoj porazom. Prve suparnice u skupini D bile su aktualne europske prvakinje, reprezentacija Francuske. Izabranice Ivana Jerkovića sjajno su krenule u utakmicu, ali nisu u tako visokom ritmu uspjele izdržati cijeli susret. Francuskinje su – 4 sustigle do poluvremena (7:7), a u nastavku nekoliko su se puta odvajale na tri pogotka prednosti. Hrvatska je uspjela poravnati na 13:13 i prijetila je do samog kraja, ali pobjeda je ipak otišla u ruke Francuske s konačnih 19:16 (7:7).

 

Kod Hrvatske najviše golova dale su krilne igračice Tena Japundža (5) i Dora Lukić (4) pogotka. Naša Ivona Mrđen zabila je dva gola. Vratarka Magdalena Ećimović, sjajna u 1. poluvremenu, obranila je devet francuskih udaraca.

VIŠE VIDI NA: http://hrs.hr/2018/07/02/juniorke-na-startu-svjetskog-prvenstva-porazene-od-francuske/