Juniroke-Hrv-Aust-2Hrvatska ženska juniorska rukometna reprezentacija u drugom kolu skupine B na Svjetskom prvenstvu u Rusiji pobijedila je Brazila s 26:25 (12:13) i ima maksimalna četiri boda iz dva susreta, koliko imaju i Koreja i Francuska. U skupini B danas Tunis – Koreja 20:38 (11:21) te Austrija – Francuska 18:32 (7:15).

– Djelovali smo mnogo bolje danas nego protiv Austrije. Polako slažemo igru. Imali smo dosta bolju obranu i bili borbeniji. Imali smo povremeno problema s obranom, ali mislim da je to prelomilo utakmicu kada smo s dvije igračice manje zabili dva gola, a njih ostavili bez gola. To je bio ključan trenutak. Pred kraj smo odigrali rutinirano i kako treba iako je slavlje minimalno. Nemamo dan odmora, jer nas već sutra čeka Francuska koja će zasigurno biti teška, ali mi ćemo dati ponovno sve od sebe – rekao je nakon utakmice protiv Brazila trener Silvio Ivandija.

– Utakmica je bila dosta teška i borile smo se. Igrale smo dosta dobru obranu i pokušavale smo ih zatvoriti tamo gdje su najbolje. Brazil ima dobre individualke i lijeve vanjske. Sutra nas čeka Francuska protiv koje ćemo odigrati najbolje što možemo – rekla je Stella Posavec koja je brazilsku mrežu zatresla sedam puta.

HRVATSKA – BRAZIL 26:25 (12:13)

HRVATSKA: Ećimović (6+0), Hren (-+0); Zadravec 1, P. Posavec 5, S. Posavec 7(3), Krešić, Šenvald 1, Čalušić, Kalaus D. 2, Kalaus L. 2, Prkačin, Bebek 2, Babić, Ljubičić 5, Pavković 2, Boras. IZBORNIK: Silvio Ivandija.

BRAZIL: Silva (7+0); De Paula 5, Maia 1, Bedmarski, De Santana, Fernandes, Mousinho, Damascena 2, De Douza, Carneiro 8, E Silva 1, Borba 4, Moraes 2, Dias, Da Silva 2, Lima.

KOMPLETNU STATISTIKU VIDI NA: http://www.ihf.info/files/CompetitionData/9cb0d63b-e3a5-48b7-85d3-aec6c4270280/pdf/16FTR.pdf