Slivio Ivandija i reprzentacija // Foto IHFHrvatska ženska juniorska rukometna reprezentacija na Svjetskom prvenstvu u Rusiji zauzela je drugo mjesto u B grupi sa šest bodova.U posljednjem, 5. kolu skupine B poražena je od reprezentacije Južne Koreje 23:26 (11:17). U osmini finala Svjetskog prvenstva igrat će protiv trećeplasirane ekipe iz skupine A, a koja će to reprezentacija biti saznat će se nakon odgranih utakmica Danska – Mađarska i Crna Gora – Angola. Odigrana je utakmica Norveška – Uzbekistan 51:15 (28:6).

– Ušli smo u utakmicu malo slabije, ali s obzirom na to da prvi put igramo protiv Koreje to je normalno. Djevojke nisu imale doticaja s takvim zonama i trebali smo se prilagoditi takvoj igri. U drugom dijelu smo to i postigli, igrali smo puno bolje, imali smo potporu vratara i gotovo ih sustigli. Što je, tu je. Idemo dalje, okrećemo se osmini finala gdje nas najvjerojatnije čeka Mađarska. Imamo ambiciju i dobru atmosferu te ćemo pokušati nastaviti s dobrom igrom. Nažalost, ostali smo bez Larisse Kalaus koje je dobila dva udarca u glavu i osjeća glavobolju, stoga je najvjerojatnije nema u susretu osmine finala – rekao je trener Silvio Ivandija nakon utakmice s Korejom.

Utakmicu osmine finala Hrvatska igra u ponedjeljak, 11. srpnja, u 17:30 sati protiv trećeplasirane ekipe u skupini A.

SP JUNIORKI B GRUPA 5. KOLO
KOREJA – HRVATSKA – 26: 23 (17:11)

MOSKVA – Dvorana Dinama. Gledatelja: 100. Suci: Dmitry Kiselev i Alexej Kiyaskho (obojica Rusija).

KOREJA: Cho (+-); Kang, Seo, Song H., Yang 1, Hwang, D. Kim 3, Hur 5, S. Kim 4, Jiy. Song 1, Jie. Song 7(3), K. Kang 1(1), D. Kang 1, Gim 1, Cha. TRENER: Harjoon Cho.

HRVATSKA: Hren (1+0), Ečimović (12+0); Zadravec 3, P. Posavec 1, S. Posavec 6, Krešić 2, Šenvald 3, Čalušić 1, D. Kalaus3, L. Kalaus 1, Ečimović, Prkačin, Bebek, Babić , Ljubičić 3, Pavković , Boras. TRENER: Silvio Ivandija.

SEDMERCI. Koreja 4(4), Hrvatska 0(1).

ISKLJUČENJA: Koreja 0, Hrvatska 4 minute (P. Posavec, D. Kalaus).