Anamarija Boras // Foto IHFU četvrtom kolu skupine B na Svjetskom prvenstvu u Rusiji hrvatska ženska juniorska rukometna reprezentacija uverljivo je svladala reprezentaciju Tunisa rezultatom 35:24 (17:8) i tako upisala četvrtu uzastopnu pobjedu. U prednatjecanju u grupi preostaje samo još jedan susret, s Korejom u subotu u 13 sati.

U preostalim susretima skupine B susreću se Južna Koreja – Francuska i Brazil – Austrija.

Odigrali smo rutinski utakmicu. Odmarali smo Stellu Posavec, Larissu Kalaus i još poneke igračice za sutrašnju utakmicu s Korejom koja će biti ključna za poredak u skupini. Dali smo priliku drugim igračicama i one su to sjajno iskoristile, a pogotovo Čalušić, koja je i zabila osam pogodaka. Nije bilo nikakvih problema u ovoj utakmici. Nadamo se da ćemo nakon ove četiri dobre utakmice spojiti i petu dobru. Želimo nastaviti s igrom koju smo pokazali do sada. Sutra nas čeka Koreja koja je ozbiljan suparnik. Dobro igraju i u vrhu su. Igraju tipičan stil svojeg rukometa, duboki presing, brzo kretanje i neugodne su za sve europske ekipe, jer nisu naviknuti na te zone igranja. Pripremit ćemo se najbolje što možemo – rekao je trener reprezentacije Silvio Ivandija.

SP JUNIORKI UTAKMICA 4. KOLA B GRUPE

HRVATSKA – TUNIS 35: 24 (17:8)

MOSKVA – Dvorana Dinama. Gledatelja 100. Suci: Javier Mata Alvarez i Yon Bustamante Lopez (Španjolska).

HRVATSKA: Hren (6+1), Ećimović (7+-); Zadravec 5, P. Posavec 3(1), S. Posavec, Krešić 4, Šenvald, Čalušić 8(4), D. Kalaus 2, L. Kalaus, Prkačin, Bebek 1, Babić 3, Ljubičić 3, Pavković 4, Boras 2. IZBORNICA: Katarina Ohnjec.

TUNIS: Gdoura (0+0), Assadi (2+0), Sfar (5+0); M. Rezgui 1, A. Ben Abdallah 2, S. Ben Abdallah 1, Mejdi, Mejri, Belhadj 2, R. Rezgui 4, Jouini 5(3), Touibi 2, Ammar, Mouedeb 2, Dardour 5, Ben Soussia. IZBORNIK: Mehrez Ben Ammar.

SEDMERCI: Hrvatska 5(5), Tunis 4(3).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 8 minuta (Zadravec, Krešić, Šenvald, Boras), Tunis 6 minuta A. Ben Abdallah, R. Rezgui, Touibi).