Koreja // Foto IHFVrlo kvalitetne utakmice igrale su se u koprivničkoj sportskoj dvorani za plasman u finale i za plasman od 5. do 8. mjesta. Finale su izborile Rusija i Koreja pobjedama nad Danskom i Njemačkom. Rusija je pobijedila Dansku 31:29, a Koreja Njemačku 28:24.

Rusija // Foto IHFUtakmice su bile uzbudljive. Rusija je vodila, Danska stizala, pa je na kraju opet Rusija imala prednost, no Danska više nije mogla dostići i izgubila je samo s dva gola razlike 29:31 (13:17).

Koreja je brzom igrom, gdje se vrlo rijetko lopta udarala o pod, te dubokom rastrčanom obranom i savršenom uporabom krilnih igračica, svladala Njemačku, koja je igrala europsku školu rukometa, presporu da bi se iznenadila hitra ekipa Koreje. Dalekoistočne rukometašice pobijedile su 28:24 (15:11).

Tako će u nedjelju u Koprivnici s početkom u 14 sati za 3. mjesto igrati Danska – Njemačka, a u 16,30 sati Rusija – Koreja.

Rumunjska - Mađarska // Foto IHFU utakmicama za plasman od 5. do 8. mjesta Francuska je pobijedila Nizozemsku 31:25 (14:11), a Rumunjska tijesno Mađarsku 25:24 (14:15) u do kraja neizvjesnoj utakmici.

U nedjelju u 9 sati Nizozemska i Mađarska igrat će za 7. mjesto, a u 11 sati Francuska i Rumunjska za 5. mjesto.

Francuska - Nizozemska // Foto IHFU subotu, pak, dan ranije, završit će i utakmice u Dugom Selu za plasman od 9. do 16. mjesta. Hrvatska će u 20 sati igrati utakmicu za plasman na 9. mjesto, a nasuprot nje bit će Norveška.