kadetinjeHrvatske kadtekinje odlično su krenule na Svjetskom prvenstvu u Slovačkoj. U prvom kolu A grupe, što se igra u Bratislavi, pobijedile su Čile sa 41:14 (18:8), Rusija je svladala Njemačku 29:21 (14:9), a Japan – Angola igrali su 25:25 (9:13).

– Imamo doar raspored i dobro je što nam je ovako lagana ekipa došla kao prvi protivnik da se djevojke opuste i u pozitivnom raspoloženju nastave natjecanje. Jedino loše iz ove utakmice je to što je Franušić osjetila bol u koljenu i ne znam hoće li biti spremna za iduće dvije utakmice. Slijedi Njemačka, a već večeras čeka nas trening i pogledat ćemo video kako bi se što bolje pripremili za Njemačku – rekao je izbornik reprezentacije Ivan Jerković.

U kadetskoj reprezentaciji sedam je igračica iz Podravke (pet iz Podravke Vegete, dvije iz Podravke Lino), a u stručnom stožeru su i Podravkini treneri Goran Trajkovski i Alen Marošević.

U četvrtak, 21. srpnja, u 16 sati kadetkinje igraju s Njemačkom.

UTAKMICA 1. KOLA A GRUPE SP KADETKINJA U SLOVAČKOJ

HRVATSKA – ČILE 41:14 (18:8)

BRATISLAVA – Ondrej Nepela Winter Stadium. Gledatelja: 100. Sutkinje: Cristina Nastase i Simona Stancu (Rumunjska).

HRVATSKA: Bešen (1+2), Šafar (8+-), Ečimović (8+1); Japundža 7(2), Karlovčan 5, Franušić 1, Mikolić 4, Pletikosić 3, Kalčić 3, Mrđen 5, Papac, Jurlin 1, Dobrić 3, Horvat 5, Pavlović 3, Mrazović 3. IZBORNIK: Ivan Jerković.

ČILE: Pradena (7+1); Fernandez, Gomez 2(1), Devcic 1, Sepulveda 1, Ramirez 1, Montenegro 1, Munoz 1, Elizondo 1, Alarcon 4(1), Castro Rojas, Moreno 1, Perez 1, Valderrama, Alvarez Castro, Perez. IZBORNIK: Quezada Reyes.

SEDMERCI: Hrvatska 3(2), Čile 4(2).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 12 minuta (Mrazović 2+2, Franušić, Pletikosić, Mrđen, Pavlović), Čile 8 minuta (Elizodno 2+2, Devcic, Alarcon).