BratislavaHrvatska ženska kadetska rukometna reprezentacija u drugoj utakmici na Svjetskom prvenstvu u Slovačkoj pobijedila je reprezentaciju Njemačke rezultatom 23:21 (11:8) i tako u dva kola osvojila sva četiri boda. U grupi A Čile – Japan 19:39 (11:18), Angola – Rusija 25:32 (14:15).

Nakon dobrog početka, Njemice su izjednačile, prešle u vodstvo i držale ga gotovo tokom cijele utakmice. Pred kraj Hrvatska je sustigla četiri gola prednosti Njemica, a odlučujući trenuci bioli su u zadnjoj minuti, kada su postignuta dva pogotka prednosti za konačni rezultat 23:21. Najveća značajka bila je dostizanje rezultata bez predaje i padanja ”u bed” ako suparnik povede. Dobro je kad mlade rukometašice tako poimaju sport. Čestitke!

– Loše smo otvorili poluvrijeme. Trebalo je 30 minuta da povežemo obranu i napad. Na kraju smo uspjeli u tome što je i rezultiralo pozitivnim rezultatom za nas. Dobro nam je došlo što smo iz minusa na kraju stigli do pobjede, jer će nas to dići kao ekipu i dati nam vjetar u leđa za dalje. To je najbitnije. Slijedi Japan protiv kojeg ćemo pokušati ući nešto koncentriranije nego danas – prokomentirao je susret izbornik Ivan Jerković.

– Na početku smo loše igrale, imale smo puno tehničkih grešaka i zbog toga smo imale minus od tri gola na poluvremenu. U drugom dijelu to smo uspjeli nadoknaditi željom, trudom i srcem. Naš trud se u potpunosti isplatio i na kraju smo slavili s dva pogotka više. Stvarno smo dale sve od sebe na terenu – rekla je Matea Pletikosić koja je zabila četiri gola.

Sljedeći susret Hrvatska ima već sutra, u petak 22. srpnja, kada će od 16 sati igrati s Japanom.

Mrazović u skoku // Foto IHFUTAKMICA 2. KOLA A GRUPE NA SP KADETKINJA U SLOVAČKOJ

NJEMAČKA – HRVATSKA 21:23 (8:11)

BRATISLAVA – Ondrej Nepela Arena. Gledatelja 100. Sutkinje: Alpaidze i Berezkina (Rusija).

NJEMAČKA: Wachter (12+0); Ansorge 5(4), Dieckmann, Hurst 1, Fischer 3, Halilović 2, Stuttfeld, Zschocke, Bayerl, Dolle, Peter 8(2), Reibberg 1, Franz, Degenhardt 1, Midhof, Meibner. IZBORNIK: Frank Hamann.

HRVATSKA: Bešen (-+0), Šafar (-), Ećimović (10+1); Japundža 7(5), Karlovčan 2, Franušić, Mikolić 2, Pletikosić 4, Kalčić 2, Mrđen 1, Papac 4, Jurlin, Dobrić, Horvat, Pavlović, Mrazović 1. IZBORNIK: Ivan Jerković.

SEDMERCI: Njemačka 7(6), Hrvatska 5(5).

ISKLJUČENJA: Njemačka 4 minute (Zschocke, Reibberg), Hrvatska 12 minuta (Mikolić 2+2, Karlovčan, Pletikosić, Mrđen, Jurlin).

VIDI JOŠ: http://www.hrs.hr/novosti.php?id_novost=4715