Kadetska reprezentacija u širem izboru // Foto www.hrs.hrNakon što su iza sebe ostavile prvi dio priprema u Zadru u Ghetaldus kampu HRS-a za nadolazeće Svjetsko kadetsko prvenstvo u Makedoniji, hrvatske su kadetkinje od 4. do 11. srpnja završile i drugi dio priprema u Umagu, gdje su odigrale i dva prijateljska susreta s odgovarajućom reprezentacijom Slovenije: Hrvatska Slovenija 39:19 (15:7) i Hrvatska – Slovenija 29:23 (17:11).

Slijedio je nastavak i završni dio priprema u Dugom Selu gdje su odigrana dva susreta s Mađarskom: pobjeda 26:25 i poraz 24:31.

Svjetsko prvenstvo u Makedoniji održava se od 20. srpnja do 3. kolovoza, a Hrvatska igra u skupini D u Ohridu, u grupi su s Angolom, Francuskom, Kinom, Crnom Gorom i Portugalom.

Izbornik Branko Šebek među 17 kadetkinja uvrstio je i tri iz Podravke. To su Ena Zagorščak, Ana Krmpotić i Sara Šenvald.