Kadetkinje-SP-2016Hrvatske kadetkinje u daljnje natjecanje kreću s druge pozicije osvojene u preliminarnom natjecanju po grupama na SP u Slovačkoj. Nakon izgubljene utamice s Angolom, u zadnjem kolu Rusija je bila prejak suparnik, čak i da su se naše kadetkinje bolje suprostavile. Ali nisu. Bila je to predaja prije utakmice. Obrana se skoro i nije igrala, a Ruskinje su zabijale golove iz svih pozicija.

U osmini finala snage će odmjeriti s Brazilom. Utakmica se igra u srijedu 27. srpnja u 18,30 sati.

Ostala dva rezultata 5. kola A grupe: Japan – Njemačka 24:28 (10:15) i Angola – Čile 33:20 (18:6). Konačni poredak A grupe: 1. Rusija 10, 2. Hrvatska 6, 3. Njemačka 6, 4. Angola 5, 5. Japan 3, 6. Čile 0.

– Ušle smo koncentrirano u utakmicu, ali nismo uspjele to držati. Napravile su nam tri, četiri kontre i nakon toga nismo mogle održati željeni priključak. Na kraju smo pustili glavne igračice da se odmore, a ostatak ekipe nije bio stopostotni niti koncentriran. Utakmica nam je značila prvo mjesto, ali sada s ovim drugim mjestom moramo dati sve od sebe za dalje. Čekamo utakmicu osmine finala u srijedu. Moramo pobijediti bez obzira na to tko nam je protivnik – rekla je Katja Mikolić nakon utakmice.

UTAKMICA 5. KOLA A GRUPE SP KADETKINJA U SLOVAČKOJ

RUSIJA- HRVATSKA 32:19 (18:11)

BRATISLAVA – Ondrej Naepela Arena. Gledatelja: 100.Suci: Andreas Bethmann i Mihail Tzaferopoulos (obojica Grčka).

RUSIJA: Orlova (4+0/7), Duvakina (1+0/2), Tikhanova (11+0/26); Davidenko 3, Alirazeva 1, Ivanova, Zelenkova 5, Kudriavtseva 1, Sabirova 8(2), Tazhenova, Kremneva, Sinitsyna 1, Skorobogatšenko 4, Dudina 3, Illarionova 2, Ignatovich 4 . IZBORNIK: Vijačeslav Kirilenko.

HRVATSKA: Bešen (1+0/7), Šafar (-), Ećimović (10+0/36): Japundža 4(4), Karlovčan, Franušić 1, Mikolić 4, Pletikosić 2, Kalčić, Mrđen 1, Papac 1, Jurlin, Dobrić 1, Horvat 2, Pavlović 3, Mrazović. IZBORNIK: Ivan Jerković.

SEDMERCI: Rusija 2(2), Hrvatska 4(4).

ISKLJUČENJA: Rusija 10 minuta (Alirzaeva, Zelenkova, Kudriavtseva, Kremneva, Illarionova), Hrvatska 6 minuta (Franušić 2+2, Dobrić 2).