Podravka Vegeta - GAlssverket // Foto Ivo Čičin-MašanskerNadzorni odbor RK Podravke s.d.d. na sastanku održanom u ponedjeljak 12. rujna odredio je sportske ciljeve za prvu ekipu, Podravku Vegetu, za natjecateljsku sezonu 2016/17. Obuhvaćena su dva segmenta natjecanja, domaći i europski.

Prvi zadani cilj je osvajanje prvenstva Hrvatske i Kupa Hrvatske, što je zapravo trajni zadatak najuspješnije hrvatske ženske sportske ekipe.

Drugi zadatak je prolazak u liga natjecanje Kupa EHF-a, tj. Europske lige i osiguranje nastavka natjecanja u Europi i na proljeće.

Podravka Vegeta blizu je tog cilja. Igrat će dvije kvalifikacijske utakmice u trećoj rundi EHF kupa 12/13. i uzvrat 19/20. studenoga. Prolazak znači najmanje šest međunarodnih utakmica u grupnom natjecanje od 7/8. siječnja do 11/12. veljače.

Još traju eliminacije u prvom i drugom krugu EHF kupa, a šesnaest pobjednika iz drugog kruga ulazi u konačni, treći, krug, gdje su u prvom ”loncu” do sada poznati nositelji Hypo Niederösterreich, Podravka Vegeta, Holstebro, Bera Bera, Dunaújváros, Indeco Conversano, Selgros Lublin, Ankara Yenimahalle. Jasno, oni neće igrati međusobno.

Ali zato ima sijaset mogućnosti da se izvuče netko iz druge jakosne skupine u kojoj se odvijaju kvalifikacije u prvom i drugom krugu (još 46 ekipa), a iz koje će se u nositelje imenovati još osam ekipa, tako da će na izvlačenju 25. listopada u Beču i u prvom i u drugom ”loncu” biti po 16 ekipa.

Donosimo parove (prvog) drugog kruga s rezultatima dosad odigranih utakmica prvoga kruga.

 • Gomel – pobjednik Dudelange/Dunarea Braila
 • Dinamo Sinara – pobjednik Brest Bretagne/Madeira (1. ut. 30:16)
 • Corona Brašov – pobjednik Naisa Niš/Bietigheim
 • Érd – pobjednik Issy Paris/Brühl
 • Pobjednik Skuru/Slavia Prag (1. ut. 26:22) – Viborg
 • Pobjednik Neistin/Ploiesti (1. ut. 24:26) – Iuventa Michalovce
 • Pobjednik Izvor Bukovička Banja/Latsia Nicosia – Sercodak Dalfsen
 • Spono Eagles – pobjednik Kuban /Ionas
 • Roman – pobjednik Alba Fehérvár/Vistal Gdynia (1. ut. 28:17 za Albu)
 • TuS Metzingen – Banik Most – BNTU Minsk
 • Muratpasa Belediyesi – Randers
 • Pobjednik Oldenburg/Bnei Hertzeliya – Fleury Loiret
 • Pobjednik Galičanka/Ščečin – pobjednik Lugi/Nykobing Falster (1. ut. 23:25)
 • Pobjednik Byasen Trondheim/Zagorje – pobjednik Holon /Tertnes Bergen
 • Lada – Vipers Kristiansand
 • Nantes Loire Atlantique – DVSC Debrecen