Simona Hajduk // Foto Ringkobinghandbold.dkDirektorica RK Podravke s.d.d. Božica Palčić priopćila je za našu internetsku stranicu da je kao zamjena za ozlijeđenu Ivanu Kapitanović angažirana Simona Hajduk, s ugovorom do 30. lipnja 2017. godine.

Simona Hajduk (27 godina, 174 cm) ponikla je u varaždinskoj Koki, gdje je igrala 10 prvih godina, od 1999. do 2009. godine. U sezoni 2009/10. branila je za zagrebačku Lokomotivu i nastupala u EHF kupu.

Nakon toga ponovno je bila u Koki (2010-2013.), a potom je sezonu 2013/14. branila za Zelinu i nastupala u Challenge kupu. Potom su slijedile tri godine u inozemstvu: 2014/15. u mađarskom Haladás VSE-u, 2015/16. u danskom Ringkobing Handboldu i ovu polusezonu u slovenskom Braniku iz Maribora.

Branik joj je odobrio nastup za ekipu Dubrave u rukometu na pijesku, koja je ove godine osvojila brončanu medalju na Kupu prvaka u Španjolskoj (Gran Canaria).

Simonu smo zatekli za volanom, kad je iz Maribora vozila u svoje novo odredište. Rekla je:

– Poziv koji sam primila od Podravke Vegete je poziv koji se ne odbacuje. Ne mogu puno reći, čekam da se slegnu dojmovi. Znam obaveze u novom klubu (prvenstvo, kup, Regionalna liga), ali uspjet ćemo osvojiti i prvenstvo i kup.

Simona stiže s optimizmom.

Tekst: Ivo Čičin-Mašansker // Foto: ringkobinghandbold.dk