Podravka Vegeta je danas odigrala svoju prvu utakmicu na ovogodišnjem turniru protiv mađarskog Siofoka i upisala minimalan poraz 31:32(13:16) u vrlo napetom i zanimljivom ogledu koji je bio neizvjestan do zadnjeg sudačkog zvižduka.

Prvi pogodak u redovima Podravka Vegete zabija Dejana Milosavljević, a za prvo vodstvo Podravke u današnjoj utakmici zabija Dziyana Ilyna. Do desete minute čvrsto je u obrani na obje strane, a rezultat je 4:4. Preuzela je inicijativu mađarska ekipa i dolazi na dva pogotka prednosti za rezultat 5:7. Vraćaju Podravkašice odmah u sljedećem napadu na samo pogodak zaostatka za rezultat 6:7. U 17. minuti trener Neven Hrupec zove minutu odmora i daje curama smjernice za nastavak. Podiže tempo Siofok, a tako i vodstvo na +4 no vraća to Podravka Vegeta na jedan pogodak zaostatka tri minute prije kraja prvog dijela. Uslijedilo je isključenje Bojane Milić i Larisse Kalaus, a nakon toga je ekipa zaustavljena u naletu koji je mogao donijeti preokret u prvom dijelu. Ekipa Podravka Vegete odlazi na odmor s tri pogotka zaostatka i uz rezultat 13:16.

U drugom dijelu drže se Mađarice na dva-tri pogotka prednosti sve do 40. minute kada Dejana Milosavljević prolazi sama po sredini i smanjuje zaostatak, a slijedi ju novom intervencijom Dziyana Ilyna za minus jedan. Već u sljedećem napadu Mugoša izjednačuje pogotkom na prazan gol i odmah nakon iz polukontre vodi svoju ekipu u vodstvo 24:23. Dijani se priključila i Turk koja uz dva uzastopna pogotka, jedan iz gotovo nemoguće situacije, a drugi iz kontre. Napravile su Podravkašice seriju 6-0. U narednim minutama trgnuo se Siofok, izgubila se prednost Podravke od tri pogotka te samo pet minuta nakon ponovno imamo rezultat u egalu 26:26. Podravka ponovno vodstvo vraća u svoje redove, ali brzo to u minimalnu prednost preokreće Siofok, a potom i podiže agresivnost u obrani. Unatoč sjajnoj predstavi koprivničkih rukometašica u drugom poluvremenu, ekipa Siofoka je ipak slavila uz minimalnu prednost 31:32.

Podravka Vegeta će tako sutra zaigrati protiv mađarskog prvaka Ferencvaroša s početkom u 17 sati.

Turnir otvorio gradonačelnik grada Koprivnice Mišel Jakšić

Iako je prvi ogled odigran u 18 sati, svečanost otvorenja ovogodišnjeg jubilarnog 15. turnira Josipa Samaržije Bepa održala se uoči utakmice domaćina Podravke s mađarskim Siofokom. Turnir je svečano otvorio saborski zastupnik i koprivnički gradonačelnik Mišel Jakšić uz uistinu lijepe riječi o koprivničkom rukometu i velikom treneru zbog kojeg danas imamo užitak gledati moderan rukomet i u čiju čast se već 15 godina održava ovaj turnir. Gradonačelnik je uručio i cvijeće supruzi Josipa Samaržije kao zahvalu što su u svojem sportskom, ali i pedagoškom radu zadužili koprivnički sport.

Foto: Ivan Brkić (gradonačelnik Mišel Jakšić i Ana Samaržija)
Cvijeće za reprezentativke i osvojeno 5. mjesto na EURU u Podgorici

U poluvremenu su također nekoliko minuta zaslužene pažnje dobile kadetske reprezentativke Nika Galinec, Ema Balaško, Tena Megerle i Lara Perić koja danas nije bila nazočna kao i njihov izbornik i trener u Podravkinoj Školi rukometa Nenad Smiljanec.

Oni su za osvojeno peto mjesto na Europskom kadetskom prvenstvu u Crnoj Gori i rezultat koji se ne pamti posljednjih 20 godina u toj kategoriji, također zaslužili nekoliko lijepih riječi i zahvalu. One su te zbog kojih će rukomet i dalje imati prostora rasti, baš uz ovakve mlade i ambiciozne snage i kvalitetne trenere. Cvijeće i poklon su djevojkama i treneru Nenadu Smiljancu predali gradonačelnik Mišel Jakšić te predsjednik Nadzornog odbora RK Podravke s.d.d. Ivan Pal.

Foto: Ivan Brkić