Juniorke za SP // Foto HRSHrvatska ženska juniorska reprezentacija ponovno se okuplja za novu fazu priprema za nadolazeće Svjetsko prvenstvo. Nakon Umaga i tri pripremne utakmice, jedne protiv kadetske reprezentacije te dvije protov Danske, hrvatske juniorke će u Zagrebu trenirati do 21. lipnja. Svjetsko prvenstvo u Rusiji na rasporedu je od 3. do 15. srpnja, a Hrvatska igra u skupini s Korejom, Francuskom, Brazilom, Tunisom i Austrijom.

Na novo okupljanje i novu fazu priprema pozvane su Antonija Oremović, Ivana Krešić, Marija Ljubičić, Bernarda Čalušić i Dora Kalaus (sva Lokomotiva), Paula Posavec i Stela Posavec (obje Zrinski), Josipa Bebek i Andrea Pavković (obje Dugo Selo 55), Nikolina Zadravec i Anamarija Babić (obje Koka), Anamarija Boras i Ljubica Plazibat (obje ŽARK Split), Magdalena Ečimović (Split 2010), Doris Hren (Ivanić Grad), Sara Šenvald (Podravka), Kristina Prkačin (Trešnjevka) i Lara Židek (Zamet).

U stručnom stožeru su izbornica Katarina Ohnjec, trener Silvio Ivandija, trenerica Maja Dundović, trener vratarki Matija Bilušić, kondicijski trener Valter Vuleta i fizioterapeutkinja Marina Tanček.