Rukometni klub Podravka je s Tarom Đelekovčan potpisao Ugovor o sportskom usavršavanju i stipendiranju.  Talentirana igračica RK Podravke i kadetska reprezentativka je svoj rukometni put započela kao djevojčica u Podravkinoj školi rukometa. Već je u ranoj fazi pokazivala izniman talent ne samo na razini kluba nego i cijele svoje generacije koji je postepeno razvijala te ga razvija i dalje. Mlada je to igračica koja igra kvalitetno i u obrani i u napadu. Vrlo je važna karika u mlađim uzrastima kako u ligama u kojima nastupa tako i na Završnicama prvenstava gdje je redovito bila dio najbolje sedmorke turnira, a na posljednjoj završnici U16 i MVP turnira. S tih je turnira nosila ne samo pojedinačne nagrade nego je zajedno sa svojom ekipom ostvarivala sjajne i u povijest upisane plasmane na državnim završnicama. Neki od najvećih Tarinih reprezentativnih rezultata jesu onaj s kadetskom reprezentacijom na Mediteranskim igrama u Crnoj Gori 2022. godine gdje su osvojile srebrnu medalju, a vlasnica je i bronce s Mediteranskog prvenstva koje se proteklog ljeta održalo u Grčkoj. Tara trenira s prvom ekipom, upisala je i nekoliko nastupa u utakmicama 1.HRL za žene, ali i Europske lige. Uz rad s prvom ekipom, ali i drugom ekipom nastavit će svoj rukometni put baš onako kako je sanjala od trenutka kada je prvi puta u ruke uzela rukometnu loptu.Tara trenira s prvom ekipom, upisala je i nekoliko nastupa u utakmicama 1.HRL za žene, ali i Europske lige. Uz rad s prvom ekipom, ali i drugom ekipom nastavit će svoj rukometni put baš onako kako je sanjala od trenutka kada je prvi puta u ruke uzela rukometnu loptu.

S obzirom da sam dio ovog kluba od malih nogu jako sam sretna zbog potpisivanja ugovora. To mi je znak da sam napredovala i da u meni ima potencijala za nadam se neku ozbiljniju profesionalnu karijeru. U narednim sezonama se nadam osvajanju Kupa i prvenstva, uključujući i ovu te mi je naravno želja da se dogodi iskorak i u Europi. Zahvaljujem se klubu i trenerima na povjerenju koje sam dobila te se nadam da ću ga opravdati i svoju priliku iskoristiti na najbolji mogući način – rekla je Tara Đelekovčan.