1Q7A2032 1600x1200

Foto: Ivan Brkić

U teškoj utakmici 4. kola EHF Lige prvakinja rukometašice Podravka Vegete su izgubile od RK Krim Mercatora na gostujućem terenu(27:20). Borbeno su otvorile ovu utakmicu obje ekipe i pokazale koliko su značajni ovi bodovi. S 0:1 su povele rukometašice Podravka Vegete no već u 5. minuti rukometašice Krima imaju ne toliko značajnu prednost od 3:1. Velika blokada prepriječila je put do gola našoj Nataliji Chigirinovoj kojoj su u napadima dosuđivana probijanja. Već u osmoj minuti trener Zlatko Saračević pozvao je minutu odmora kako bi popravio ovo teško otvaranje utakmice. U 10. minuti Krimovke odlaze na prvu ozbiljniju prednost od +4 (6:2) no dvije minute kasnije naše cure prepolovile su prednost Slovenki i dale nadu svojim vjernim navijačima koji su ih glasno bodrili s tribina. Šansa za priključak u prvom poluvremenu izmakla je iz ruku našim curama jer Krimovke vješto iskorištavaju sve nedostatke te su se do 18. minute ponovno odlijepile na +5. Prvo je poluvrijeme na golu bila Jovana Risović no svoju minutažu dobila je  i Antonia Tucaković. Na poluvrijeme naše cure odlaze sa zaostatkom od -4 i rezultatom (14:10). U drugo poluvrijeme naše cure ulaze čvršće, a posebno je svojim sjajnim pogocima iskočila Dejana Milosavljević koja ponovno daje nadu u pozitivan ishod. Uz to što uspijevaju zaustaviti nevjerojatan proboj igračica Krima do 45. minute Saračevićeve odabranice hvataju priključak i smanjuju zaostatak na -1 (18:17). Ponovni preokret nose Krimovke i u 48. minuti vraćaju svoju prednost na +4, a daljnje minute utakmice rezultatska prednost povećavala se do +7 uz konačan ishod (27:20). Posebno se pogocima danas istaknula Dejana Milosavljević s 5 pogodaka , a slijedi ju Yezhykava s 4 pogotka. Ništa nije gotovo za Saračevićeve odabranice koje će već sljedeće nedjelje u Koprivnici ugostiti njemački Thuringer i pokušati uloviti prolazak u grupnu fazu EHF Lige prvakinja. 

– Nismo bili najbolji, nismo bili ono što smo trebali biti ovdje i tu krivicu preuzimam na sebe, ali ovo suđenje je sramota. Čeka nas ono što smo od početka očekivali, ali iskreno bojim se jer ovaj kriterij suđenja nije slučajno. Mi smo imali izuzetno korektno suđenje u Koprivnici u svakoj utakmici, a ovo nema blage veze s rukometom. Ja ne pokrivam naše greške, ali ovo je sramota –  kazao je trener Zlatko Saračević nakon utakmice. 

Sastav RK Krim Mercator: Gnabouyou Marie P, Mavsar Tamara 2, Krsnik Dora, Vojnovič Maja, Barič Polona 5, Stanko Tjaša 5, Marinček Ribežl M, Zulić Nina 1, Tsakalou Lamprini 6, Vučko Hana, Žabjek Nina, Amon Ines 2, Prederiy Olga 1, Ristovska Sara 5

Obrane: Miša Marinček Ribežl/13 obrana

Trener: Bregar Uroš

Sastav RK Podravka Vegeta: Tucaković Antonia, Zadravec Nikolina, Turk Ana 3, Holešova Maria 2, Karlovčan Korina, Popović Elena, Milošević Selena 1, Džono Dragica, Milosavljević Dejana 5, Risović Jovana, Franušić Lea, Ećimović Magdalena, Chigirinova Natalia 1, Ikhneva Alena 2, Debelić Ana 2, Yezhykava Karyna 4

Jovana Risović/12 obrana

Antonia Tucaković/2 obrane

Trener: Zlatko Saračević

Sutkinje: Karina Christiansen i Line Hesseldal Hansen

Delegat: Edeltraut Berthold

Gledatelji: 1600

1Q7A1977 1600x1200

Foto: Ivan Brkić

1Q7A1948 1600x1200

Foto: Ivan Brkić