Podravka 2 Lino je jučer odigrala utakmicu 19. kola 2. HRL Sjever protiv prvoplasirane Zeline na njihovom terenu. U uzbudljivom dvoboju ekipa s vrha tablice slavile su iskusnije rukometašice Zeline pogotkom 5 sekundi prije kraja za konačnih 29:28.

Najefikasnije u našim redovima bile su Tena Jurlina sa 7, Ana Javorić sa 6 i Katja Gregurić s 5 postignutih pogodaka. Na vratima je Nika Galinec imala 11 obrana.

Naše Linice trenutno dijele drugo mjesto na tablici s Brodom i Đurđevcem, a u nedjelju u 17 sati na domaćem terenu na rasporedu je utakmica protiv 1234 Virovitice.

Rezultati i tablica 2. HRL Sjever: https://hrs.hr/natjecanje/?natjecanje=999

Želim se zahvaliti ekipi Zeline što je pristala na odgodu ove utakmice zbog okupljanja svih nacionalnih selekcija prošli tjedan. Mogli smo jučer vidjeti pravu borbu na terenu potpuno suprotnih ekipa, dvoboj iskustva s njihove strane i mladosti s naše. Pogotovo treba pohvaliti posljednjih 10 minuta kada smo se uspjeli vratiti u život nakon zaostatka od 4 pogotka. Korak po korak smo se približavali da bi 20ak sekundi prije kraja uspjeli izjednačiti. U posljednjem napadu smo nažalost primili gol i bodovi su ostali u Zelini. Čestitam domaćoj ekipi na pobjedi, a mojim curama na borbenosti i prikazanoj igri u ovoj utakmici. Iako još nisu potpuno spremne, veseli me što su se u sastav vratile Miklić i Rumek kojih nije bilo neko vrijeme zbog ozljede. Cilj nam je da ih potpuno vratimo do Završnice za uzrast U17 koja će se održati krajem mjeseca – rekao je trener Antonio Pranjić. 

Zelina – Podravka 2 Lino 29:28 (16:13)

Igrale su: A. Marijanović, Galinec st. (10+1), Horvat st.; Milivojević 3, Jakupanec, Domović 2, Cvelber 1, Miklić, Zvonar, Jurlina 7(4), Javorić 6(1), Hajdinjak, Rumek 1, Đelekovčan 3, Lengelić, Gregurić 5. Trener: Antonio Pranjić